Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny

Novinka značky Qoros do terénu rozhodně nezamíří. Místo toho chce milovníky městských silnic zaujmout drsným vzhledem a bohatou výbavou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny

17.11.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka značky Qoros do terénu rozhodně nezamíří. Místo toho chce milovníky městských silnic zaujmout drsným vzhledem a bohatou výbavou.

V minulém týdnu se na světlo světa dostaly první oficiální ilustrace nového Qorosu 3 City SUV. Ty záhy následovaly fotografie nemaskovaného vozu z „masa a kostí“, se kterými dorazily také první informace. Víme tedy, že čínsko-izraelská novinka bude 4 452 milimetrů dlouhá, 1 854 mm široká a 1 504 mm vysoká. Stát přitom bude na 2 694 milimetrů dlouhém rozvoru, přičemž dle zvolené výbavy bude hmotnost oscilovat mezi 1 390 a 1 430 kilogramy.

Mimo to jsme mohli zmínit také objem palivové nádrže (55 l) či zavazadlového prostoru (403 až 1 105 l), stranou nezůstala ani fakta o motorech. Ty budou dva, přičemž pokaždé půjde o čtyřválec a 1,6litrový objem. U atmosférické pohonné jednotky na přední kola zamíří 126 koní a 155 Nm, přeplňovaná verze pak nabídne 156 koní a 210 Nm. Volit přitom bude možné mezi šestistupňovým manuálem a automatem.

Tyto informace jsou však již dobře známé, sáhnout bychom tedy měli do soudku s daty novými. V tomto směru ale zjevně automobilka nehodlá nic uspěchat, pročež lze kompletní tiskovou zprávu očekávat až v souvislosti s debutem na Guangzhou Motor Show. A k tomu dojde až za tři dny. Naštěstí však můžeme vycházet z obrazového materiálu.

Zmínit tedy můžeme, že minimálně s vyššími úrovněmi výbavy budou spojena 18palcová litá kola obutá do pneumatik o rozměru 215/55. Dopřát si budete moci i kožené čalounění či elektricky nastavitelná přední sedadla, zatímco ta zadní přicházejí dělená v poměru 60:40. Vybavena jsou přitom i otvorem, skrze který lze prostrčit třeba lyže.

Zmínit můžeme také startovací tlačítko, dotykový displej propojený se zpětnou parkovací kamerou, střešní okno, dvojici mohutných koncovek výfuku nebo LEDky zasazené do zadních světel. Nebyl by to pak Qoros, kdyby neupoutal také lehkou kontroverzí. Ta je spojena se střešními ližinami, či spíše s černými plasty, které si na ně hrají.

Na ně pak navazuje střešní spoiler, který je samozřejmě již pravý, spíše než pro funkci zde ovšem bude pro efekt. Tím ale náš článek o modelu, který bude znát terén jen z vyprávění majitelů Qorosu QX3 SUV, můžeme ukončit. Dodat totiž můžeme pouze tolik, že prodej započne v prvním pololetí příštího roku.


Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 1 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 01Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 2 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 02Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 3 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 03Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 4 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 04Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 5 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 05Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 6 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 06Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 7 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 07Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 8 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 08Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 9 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 09Qoros 3 City SUV oficiálně: čínské SUV má pohon předních kol a falešné ližiny - 10 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 10
Qoros 3 City SUV neupoutal naši pozornost jen díky působivému designu, ale také falešnými střešními ližinami

Zdroj: Auto Sohu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.