Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2

Čínsko-izraelský crossover dostane pouze pohon předních kol, motorů snad přibude. K mání bude s automatem či manuálem a čtyřmi úrovněmi výbavy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2

23.2.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čínsko-izraelský crossover dostane pouze pohon předních kol, motorů snad přibude. K mání bude s automatem či manuálem a čtyřmi úrovněmi výbavy.

Automobilka Qoros není ztělesněním typického obrazu, který léta vykreslují čínská auta. Její modely jsou docela pohledné, podle crash testů nadmíru bezpečné, pouze s kvalitou či konstrukcí byl přinejmenším svého času na štíru. Případné zájemce by tak zatím mohl odradit snad jen původ, případně nepříliš nízká cena a zejména pak omezená nabídka a dostupnost. Momentálně je totiž na Starém kontinentu k dispozici pouze limuzínu, kterou si můžete na Slovensku pořídit od 20 960 Eur (cca 575 500 Kč). Za to sice dostáváte plnou výbavu, přesto však tato nabídka není zrovna lákavá. Zvláště když jde o sedan, který v těchto končinách není zrovna nejoblíbenější karosářskou variantou.

Na ženevském autosalonu si ovšem Qoros hodlá jaksepatří spravit reputaci, neboť na výstavišti Palexpo představí svou novinku s názvem City SUV. Jednat se bude o aktuálně velmi populární crossover kompaktních rozměrů, který má většinu svého života strávit na vyasfaltovaných městských vozovkách. Proto ostatně ono slovo „City“, se kterým koresponduje pouze pohon předních kol a jen lehce přizvednutá světlá výška.

O pohon se postará 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec, který produkuje 156 koní a 210 Nm točivého momentu. Jejich přenos dostal ve standardu na starosti šestistupňový manuál, kromě toho ovšem budete moci sáhnout také po dvouspojkové automatické převodovce. Spotřeba přitom činí 6,8 l/100 km v prvním případě a 6,9 l/100 km ve druhém. Zatím ovšem není jisté, zda dorazí i atmosférická jednotka.

Na čínském trhu je pak daný model nabízen ve výbavách Active, Style, Style Plus a Excite, kdy ta poslední dostala do vínku 18palcová litá kola, kožené čalounění, audio systém s dotykovým displejem a zpětnou parkovací kamerou či střešní okno. Pokud přitom slovenské zastoupení zopakuje svou původní strategii, pak to bude právě tato úroveň, která bude jako jediná k mání.

V případě crossoveru, který má šanci zaujmout mnohem širší publikum, ale zřejmě Qoros bude nabízet mnohem více variant, přičemž ta nejlevnější je v Číně k mání za 140 000 yuanů, tedy zhruba za 542 500 Kč. S přejezdem přes půl Eurasie by ovšem mělo dojít ke zlevnění, přičemž detaily se možná dozvíme již právě v Ženevě.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015.


Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 1 - Qoros 3 City SUV nove foto 01Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 2 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 01Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 3 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 02Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 4 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 03Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 5 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 04Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 6 - Qoros 3 City SUV nove foto 02Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 7 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 05Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 8 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 06Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 9 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 07Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 10 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 08Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 11 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 09Qoros 3 City SUV pro Evropu míří do Ženevy, s jedním motorem a pohonem 4x2 - 12 - Qoros 3 City SUV oficialni sada 10
Qoros 3 City SUV neupoutal naši pozornost jen díky působivému designu, ale také falešnými střešními ližinami

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.