Qoros 5: SUV nafoceno bez maskování, útok na Evropu nejspíš neplánuje

Nový čínský crossover měří 4,6 metru na délku a pod kapotou se pyšní přeplňovanou jedna-šestkou, jejíž 156 koní přenáší dvouspojkový automat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Qoros 5: SUV nafoceno bez maskování, útok na Evropu nejspíš neplánuje

16.10.2015 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Qoros 5: SUV nafoceno bez maskování, útok na Evropu nejspíš neplánuje

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nový čínský crossover měří 4,6 metru na délku a pod kapotou se pyšní přeplňovanou jedna-šestkou, jejíž 156 koní přenáší dvouspojkový automat.

Automobilka Qoros o sobě naposledy dala vědět ne zrovna slavným odchodem z Evropy. Ofenziva na Starý kontinent se zkrátka nepovedla, přestože k ní čínská značka měla nakročeno. Její sedan Qoros 3 totiž získal jedno z nejlepších hodnocení Euro NCAP vůbec a k mání byl s výkonnými motory i nabušenou výbavou. Nicméně to vše ověnčila ne zrovna nízká cena, která možná odpovídala tomu, co za dané peníze dostanete, nicméně v kombinaci s neznámým logem a předsudky vůči čínskému zboží zákazníky odrazovala.

Dá se ovšem předpokládat, že Qoros vzdal pouze bitvu, válka ovšem zdaleka není u konce. Momentálně sice nevíme, kdy se automobilka do Evropy vrátí, počítat však s takovým krokem můžeme, tedy pakliže se toho firma dožije. Tuto záležitost ale nyní ponecháme stranou a budeme se soustředit pouze na konkrétní novinku, jíž je SUV Qoros 5. To bylo aktuálně nafoceno zcela bez maskování, pročež si můžeme prohlédnout prakticky stejné tvary, jakými se honosí model 3 City SUV.

Vůči již odhalenému sourozenci je novinka mohutnější, neboť měří 4 587 milimetrů na délku, 1 878 mm na šířku a 1 676 mm na výšku. Pod kapotu se nastěhoval 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec, který produkuje 156 koní a spřažen je se šestistupňovým dvouspojkovým automatem. Posléze by ovšem měla dorazit ještě větší jedna-osma s turbem, která by měla nabídnout koní zhruba 180. Prozatím však jde pouze o neoficiální dohad, nikoliv ověřený fakt.

Více bychom se měli dozvědět v průběhu příštího měsíce, kdy se otevřou brány autosalonu v Guangzhou. Prodej na čínském trhu pak odstartuje v roce 2016, na ceny je ale prozatím ještě příliš brzo. Dá se ovšem předpokládat, že bude o chloupek vyšší než u Qorosu 3 City SUV, který je v nejlevnější výbavě k mání za 140 000 yuanů (cca 542 500 Kč).


Qoros 5: SUV nafoceno bez maskování, útok na Evropu nejspíš neplánuje - 1 - Qoros 5 spy foto 01Qoros 5: SUV nafoceno bez maskování, útok na Evropu nejspíš neplánuje - 2 - Qoros 5 spy foto 02Qoros 5: SUV nafoceno bez maskování, útok na Evropu nejspíš neplánuje - 3 - Qoros 5 spy foto 03Qoros 5: SUV nafoceno bez maskování, útok na Evropu nejspíš neplánuje - 4 - Qoros 5 spy foto 04Qoros 5: SUV nafoceno bez maskování, útok na Evropu nejspíš neplánuje - 5 - Qoros 5 spy foto 05
Qoros 5 byl aktuálně nafocen zcela bez maskování, oficiálně se ukáže příští měsíc na Guangzhou Auto Show

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.