Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole

(+ video) Na světové premiéře Škody Karoq jsme nechyběli a přiblížíme vám nejen její atmosféru. Máme pro vás nové záběry i zajímavé informace.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole

19.5.2017 | Petr Miler | 12 příspěvků

Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Na světové premiéře Škody Karoq jsme nechyběli a přiblížíme vám nejen její atmosféru. Máme pro vás nové záběry i zajímavé informace.

Pečlivě sledovat odhalování jakéhokoli nového modelu české automobilky považujeme za naši profesionální povinnost, ačkoli to někteří z vás vnímají spíše jako příznaky „škodafilie” či stranění dobře platícímu inzerentovi. Děláme to, i když zdaleka ne od každé premiéry nové Škody čekáme enormní zájem a v případě Karoqu jsme ho opravdu nečekali.

Po vizuální stránce nejde o nic převratného, je to ve své podstatě menší Kodiaq a po té technické teprve ne. Už v nedávném testu Seatu Ateca jsme o voze hovořili jako o „Škodě Karoq s trochou španělských mušek” a odhalení Karoqu na tom nic nezměnilo. Občas se ale mýlíme a případ premiéry Karoqu byl přesně ten případ.

prvotní odhalení vzbudilo i na premiéru Škody velký zájem a pozdější srovnání Karoqu s Kodiaqem ještě větší. Nechceme se ale na českou novinku koukat jen skrze monitory počítačů, a tak jsme přímo do Stockholmu vyslali kolegu s fotoaparátem, kamerou a poznámkovým blokem, aby pro vás zjistil víc.

Jednak si níže můžete skrze fotografie i videa prohlédnout samotné odhalení a první prezentaci vozu, jednak můžete spatřit i řadu nových detailů. Nechtěli jsme k desítkám už publikovaných fotek přidávat dalších 200 pohledů na totéž, a tak se soustřeďujeme spíše na věci, které původní fotky nezachycovaly. Můžete se tak mj. mrknout, jak svítí přední i zadní světla, funguje digitální přístrojovka, jak vypadá ta analogová či jak obecně působí Karoq naživo v rozličných specifikacích zvenčí i zevnitř.

Zjišťovali jsme také, co Karoq čeká do budoucna. Základní a do značné míry očekávané informace už jsme vám předestřeli dříve, nejvíce nás ale zajímalo, zda Karoq dorazí také ve verzi RS, neboť sesterská Ateca Cupra se zdá být hotová. A máme dobré zprávy.

„Máme od našich zákazníků velice jasnou informaci, že zde existuje poptávka po SUV s logem RS a všemi ingrediencemi, které dělají ze Škody eReSo,” řekl ve Stockholmu sám šéf automobilky Bernhard Maier. „Momentálně se tou myšlenkou zabýváme. Konečné rozhodnutí zatím nepadlo, ale... je zde minimálně potenciál pro diskuzi na toto téma,” dodal Maier, z jehož slov můžeme vyčíst snahu nepotvrdit víceméně jasnou záležitost. Ostatně, bylo by zvláštní, kdyby Škoda nevyužila základy, na kterých stane zmíněná Ateca a do budoucna i VW T-Roc R - nerozmělnit náklady na beztak realizovaný vývoj podobných modelů by nebylo příliš rozumné.

Není to ale jediná další verze Karoqu, která může dorazit. Šéf vývoje Škody Christian Strube se nechal slyšet, že na stole je i plug-in-hybridní verze. „Už jsem takové auto řídil. Postavit jej není technická výzva, platforma MQB je připravená pro hybridní pohon. Je na marketingovém oddělení rozhodnout, jak s těmito technologiemi naložit. Pro mě je toto auto perfektní základ pro použití hybridního pohonu,” řekl Strube.

Maier nicméně potvrdil, že ačkoli se „elektrifikovaný” Karoq může stát realitou, ani to zatím není jisté. Stoprocentně plug-in-hybridní Superb v roce 2019 a dál se uvidí podle jeho úspěchu. To je ovšem budoucnost, současností jsou už představené varianty Karoqu s poněkud konvenčnější technikou. Podívejte se právě na ně obrazem níže...

První oficiální odhalení


Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 1 - Skoda Karoq zive prvni 01Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 2 - Skoda Karoq zive prvni 02Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 3 - Skoda Karoq zive prvni 03Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 4 - Skoda Karoq zive prvni 04Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 5 - Skoda Karoq zive prvni 05Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 6 - Skoda Karoq zive prvni 06Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 7 - Skoda Karoq zive prvni 07Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 8 - Skoda Karoq zive prvni 08Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 9 - Skoda Karoq zive prvni 09

Snímky dalších exemplářů

Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 10 - Skoda Karoq zive prvni 10Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 11 - Skoda Karoq zive prvni 11Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 12 - Skoda Karoq zive prvni 12Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 13 - Skoda Karoq zive prvni 13Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 14 - Skoda Karoq zive prvni 14Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 15 - Skoda Karoq zive prvni 15Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 16 - Skoda Karoq zive prvni 16Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 17 - Skoda Karoq zive prvni 17Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 18 - Skoda Karoq zive prvni 18

Vybrané detaily a režimy světel

Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 19 - Skoda Karoq zive prvni 19Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 20 - Skoda Karoq zive prvni 20Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 21 - Skoda Karoq zive prvni 21Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 22 - Skoda Karoq zive prvni 22Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 23 - Skoda Karoq zive prvni 23Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 24 - Skoda Karoq zive prvni 24

Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 25 - Skoda Karoq zive prvni 25Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 26 - Skoda Karoq zive prvni 26Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 27 - Skoda Karoq zive prvni 27Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 28 - Skoda Karoq zive prvni 28Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 29 - Skoda Karoq zive prvni 29Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 30 - Skoda Karoq zive prvni 30Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 31 - Skoda Karoq zive prvni 31

Interiér různých verzí vpředu

Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 32 - Skoda Karoq zive prvni 32Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 33 - Skoda Karoq zive prvni 33Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 34 - Skoda Karoq zive prvni 34Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 35 - Skoda Karoq zive prvni 35Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 36 - Skoda Karoq zive prvni 36Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 37 - Skoda Karoq zive prvni 37Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 38 - Skoda Karoq zive prvni 38Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 39 - Skoda Karoq zive prvni 39Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 40 - Skoda Karoq zive prvni 40Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 41 - Skoda Karoq zive prvni 41Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 42 - Skoda Karoq zive prvni 42Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 43 - Skoda Karoq zive prvni 43Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 44 - Skoda Karoq zive prvni 44Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 45 - Skoda Karoq zive prvni 45Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 46 - Skoda Karoq zive prvni 46Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 47 - Skoda Karoq zive prvni 47Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 48 - Skoda Karoq zive prvni 48Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 49 - Skoda Karoq zive prvni 49Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 50 - Skoda Karoq zive prvni 50Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 51 - Skoda Karoq zive prvni 51Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 52 - Skoda Karoq zive prvni 52Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 53 - Skoda Karoq zive prvni 53Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 54 - Skoda Karoq zive prvni 54Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 55 - Skoda Karoq zive prvni 55Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 56 - Skoda Karoq zive prvni 56Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 57 - Skoda Karoq zive prvni 57Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 58 - Skoda Karoq zive prvni 58Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 59 - Skoda Karoq zive prvni 59

Vybrané režimy digitální přístrojové desky

Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 60 - Skoda Karoq zive prvni 64Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 61 - Skoda Karoq zive prvni 65Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 62 - Skoda Karoq zive prvni 66Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 63 - Skoda Karoq zive prvni 67Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 64 - Skoda Karoq zive prvni 68Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 65 - Skoda Karoq zive prvni 69Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 66 - Skoda Karoq zive prvni 70Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 67 - Skoda Karoq zive prvni 71Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 68 - Skoda Karoq zive prvni 72

Interiér různých verzí vzadu, zavazadelníky, motorový prostor

Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 69 - Skoda Karoq zive prvni 60Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 70 - Skoda Karoq zive prvni 61Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 71 - Skoda Karoq zive prvni 62Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 72 - Skoda Karoq zive prvni 63Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 73 - Skoda Karoq zive prvni 73Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 74 - Skoda Karoq zive prvni 74Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 75 - Skoda Karoq zive prvni 75Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 76 - Skoda Karoq zive prvni 76Škoda Karoq do detailu naživo: digitální přístrojovka v akci, RS na stole - 77 - Skoda Karoq zive prvni 77

Video z prvotního odhalení

Petr Miler

Diskuze 12 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.