Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce

Sportovní výbavu je možné pořídit pouze s přeplňovanými motory. Za 1,2 TSI dáte 347 900 Kč, slabší diesel 1,6 TDI vychází na necelých 422 tisíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce

9.1.2015 | Petr Prokopec | 21 příspěvků

Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce

/

Sportovní výbavu je možné pořídit pouze s přeplňovanými motory. Za 1,2 TSI dáte 347 900 Kč, slabší diesel 1,6 TDI vychází na necelých 422 tisíc.

Mladoboleslavská automobilka má v poslední době plné ruce práce s příchodem nové generace Škody Superb. Na ostatní modely tak sice nezapomíná, nemůže jim ovšem věnovat plnou pozornost. Jinak si totiž nedokážeme vysvětlit důvod, proč tiskovou zprávu o příchodu Rapidu Spaceback ve výbavě Monte Carlo na český trh publikovala teprve nyní, ačkoliv její ceny byly zveřejněny už k 1. prosinci loňského roku.

Danou problematiku ovšem ponechme stranou a pojďme se soustředit pouze na samotný model, který je k mání pouze s výkonnějšími motory. Zapomenout tedy můžete na základní jedna-dvojku MPI alias HTP naladěnou na 55 kW/75 koní. Místo toho je nejlevnější motorizací provedení 1,2 TSI o výkonu 63 kW/86 koní, za které dáte 347 900 Kč. V rámci výbavy přitom můžete počítat zejména s tradičním černo-černým exteriérem.

Mimo tuto kombinaci jsou ovšem k mání i jiné barvy z nabídky, kupříkladu nový šedý odstín Steel. Základem jsou pak 16palcová litá kola Italia, která lze za příplatek 4 100 Kč zaměnit za sedmnáctky Savio. Dále lze počítat s čelními xenony a mlhovkami s funkcí Corner nebo černými prahovými nástavci a lízátkem čelního nárazníku ve stejné barvě. Boční okna i to vzadu se pak pyšní vyšším stupněm tónování.

Uvnitř s výbavou Monte Carlo přichází tříramenný kožený volant s červenými švy, což platí také o řadicí páce a madle ruční brzdy. Palubní deska dostala dekorační lištu v karbonovém designu, zatímco sedadla jsou vyvedena v černo-červeno-šedé kombinaci. Dále tu máme panoramatickou střechu, sadu pedálů s kryty z oceli nebo ozdobné lišty předních a zadních prahů, které jsou sice plastové, vzhledově však imitují hliník.

Tím odklon od standardu končí, představit si tak můžeme další motorizace. Mezi nimi figuruje již zmiňovaná jedna-dvojka, ovšem v námi oblíbené verzi naladěné na 77 kW/105 koní, za níž dáte 367 900 Kč. Za 489 900 Kč je pak k dispozici provedení 1,4 TSI, jehož 90 kW/122 koní povinně přenáší automat DSG. Diesel 1,6 TDI se ale již vrací k manuálu, přičemž k dispozici je ve verzích 66 kW/90 koní (za 421 900 Kč) a 77 kW/105 koní (za 451 900 Kč).

Ve všech případech je samozřejmě k dispozici i příplatková výbava, do které nově zamířila funkce SmartGate, jež na vašem mobilním telefonu může pomocí aplikace promítnout data o spotřebě, průměrné rychlosti či informovat o každé jednotlivé jízdě. Stát vás bude 2 200 Kč, což platí také v případě všech ostatních úrovní výbavy.

Opomenout nesmíme ani praktické „Cargo elementy” , jimiž lze vybavit zavazadlový prostor a jež u výbavy Monte Carlo vychází na pouhých 200 Kč. Další podrobnosti pak najdete v oficiálním ceníku (PDF, 506 kB), který lze stáhnout ze stránek české automobilky.


Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 1 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo nove foto 01Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 2 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo nove foto 02Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 3 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo nove foto 03Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 4 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo nove foto 04
Škoda Rapid Spaceback je nově k mání ve výbavě Monte Carlo, která na českém trhu startuje na sumě 347 900 Kč

Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 5 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 01Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 6 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 02Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 7 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 03Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 8 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 04Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 9 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 05Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 10 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 06Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 11 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 07Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 12 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 08Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 13 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 09Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 14 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 10Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 15 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 11Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 16 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 12Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 17 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 13Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 18 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 14Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 19 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 15Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 20 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 16Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 21 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 17Škoda Rapid Spaceback Monte Carlo: sportovnější verze je tu, bez tříválce - 22 - Skoda Rapid Spaceback Monte Carlo zive 18
Blíže si novinku můžete prohlédnout na fotkách z loňské Ženevy, kde daná výbava debutovala

Petr Prokopec

Diskuze 21 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše