Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17" kola v základu

Variantu Style Plus lze spřáhnout s manuálem a čtyřmi motory, příplatků zůstává v nabídce i tak dost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17" kola v základu

5.8.2013 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Variantu Style Plus lze spřáhnout s manuálem a čtyřmi motory, příplatků zůstává v nabídce i tak dost.

V Mladé Boleslavi mají očividně pocit, že stávající nabídkou modelu Rapid neosloví všechny motoristy od Aše až po Břeclav. A proto přichází na světlo světa úroveň Style Plus, která se již dle názvu zaměřuje hlavně na vyšší atraktivitu vozu. Standardem jsou tak 17palcová dvoubarevná litá kola, sportovní sedadla, kryty pedálů z ušlechtilé oceli nebo xenonové světlomety s funkcí Corner. Mimo to pak dostáváte i paket Style Plus, který dále přihazuje ještě zpětná zrcátka, lištu na předním nárazníku, spoiler pátých dveří a boční dekorační lišty v lesklé černé barvě.

Po stránce hierarchické se přitom Rapid Style Plus usídlí těsně pod vrcholem nabídky, kterou tvoří verze Elegance. Kromě výše zmíněného tak můžete počítat ještě s klimatizací, rádiem Swing se čtyřmi reproduktory, malým koženým paketem nebo s praktickým programem pro zavazadlový prostor, který přináší háčky na tašky, odkládací schránky a sítě na uchycení nákladu. K mání je pak tato výbava jen v kombinaci s manuální převodovkou.

Co se týče cen a motorizací, pak základním modelem je Rapid 1,2 TSI o výkonu 63 kW (86 koní), za který zaplatíte 323 900 Kč. O dalších dvacet tisíc výše startuje motorizace 1,2 TSI naladěná na 77 kW (105 koní), tím ale výčet benzinových motorů končí. Z dieselů je pak k dispozici pouze 1,6litrový objem, kdy za slabší provedení o výkonu 66 kW (90 koní) dáte 397 900 Kč, zatímco verze produkující 77 kW (105 koní) vyjde na 427 900 Kč.

Poněkud smutné přitom je, že i u Škody Rapid za takřka půl milionu musíte dále doplácet třeba 1 400 Kč za interiérový paket přinášející kapsy na opěradlech sedadel nebo schránky na odpadky ve dveřích. Stejně tak si ovšem musíte připlatit i 2 800 Kč za zadní stěrač nebo tisíc korun za třetí hlavovou opěrku vzadu. Tedy za prvky, které by u tak naceněného vozu mohly být už standardem a nikoliv příplatkovou výbavou.

Je otázkou, nakolik nová výbava Style Plus zákazníky osloví, příplatků je každopádně k dispozici ještě více. Detailně vám je představí aktualizovaný ceník, který si můžete stáhnout z oficiálních stránek Škody (PDF 479 kB), popř. online-konfigurátor, kde je verze Style Plus už rovněž k dispozici. Jak sami zjistíte, dostat se s cenou na rovný půlmilion není větší problém.


Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17Škoda Rapid Style Plus: stylová verze má xenony nebo 17
Nová Škoda Rapid Style Plus navýšila cenu i výbavu. Ovšem třeba za zadní stěrač si i nadále musíte připlácet

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše