Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek

(+ video) BRZ dostalo nově řadu mechanických či vizuálních změn. Zvenčí působí agresivněji, uvnitř nabízí nový přístrojový štít.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek

27.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) BRZ dostalo nově řadu mechanických či vizuálních změn. Zvenčí působí agresivněji, uvnitř nabízí nový přístrojový štít.

O faceliftu dvojice Toyota GT 86 a Subaru BRZ se zmiňujeme již bezpočet měsíců. V případě prvního zmiňovaného kupé jsme si modernizaci mohli představit dokonce na základě tiskové zprávy a za doprovodu oficiálních fotek, u druhého však prozatím došlo pouze na prezentaci založené na spekulacích a [0000021792 uniknuvších snímcích]]. Nyní Subaru mapuje facelift slovem i obrazem oficiální cestou.

Jak se asi dalo očekávat, také BRZ dostane upravený exteriér, pozměněnou výbavu interiéru a řadu mechanických změn. U těch naše představení odstartujeme, přičemž jako první přijde na řadu podvozek. Ten dostal pružiny a tlumiče s odlišnou charakteristikou, stejně jako zesílené zadní stabilizátory. Značka dále přidala na rozpěrách a zesílila zapouzdření zadních kol, což utužilo šasí.

Mimo to byl přemapován stabilizační systém, který nyní v určitých režimech zasahuje mnohem později - z toho důvodu byl ostatně mód Sport přejmenován na Track, tedy na okruhový. Také motor je upraven, atmosférický dvoulitrový boxer dostal upravené ventily, vačky a hlavy válců. Úpravou prošlo také sání a svody výfuku.

Maximální výkon poskočil, jen u aut s manuálem, pouze o pět koní a šest Newtonmetrů na 205 koní a 211 Nm točivého momentu. Doufejme, že motor bude mít jiný projev ve středních otáčkách, kde se současná verze příliš živě neprojevuje. Verze vybavené manuální převodovkou dostaly zkrácený stálý převod 4,3:1, dříve 4.1:1, což v kombinaci s lehce posíleným motorem zlepšuje jízdní dynamiku. Konkrétní čísla Subaru bohužel nezveřejnilo.

Ještě než zamíříme ke vzhledu, zmíníme, že v příplatkové výbavě nově najdete paket Performance. Ten zahrnuje brzdy Brembo s většími kotouči na přední i zadní nápravě, které vylepšují odezvu pedálu a snižují vadnutí. Dále sportovnější tlumiče Sachs a unikátní 17palcová litá kola lakovaná načerno. Podle tiskové zprávy tento balíček dorazí do prodeje až ve druhé půli příštího roku.

Po stránce vizuální pak můžeme přivítat nový čelní nárazník a masku, jež dodávají vozu na šířce a umocňují jeho agresivitu. Kromě toho je možné počítat s LEDkami vpředu i vzadu, osvěžena byla i nabídka litých kol o dvě nové specifikace. Za dalšími změnami ovšem již musíme dovnitř, kde lze nalézt nové čalounění a systém Subaru Starlink umožňujícím integraci mobilních telefonů.

Nejzásadnější novinka se týká přístrojového štítu, který nyní v závislosti na výbavě nabízí 4,2 nebo 6,2palcový displej. Na něm je možné zobrazit informace o bočním přetížení, pozici plynového pedálu, účinku brzd, úhel natočení volantu, teplotu vody a oleje, stav baterie či stopky, které vám mohou měřit čas na okruhu.

Do prodeje má faceliftované Subaru BRZ dorazit již na počátku září, řeč je ovšem o severoamerickém trhu. Na tom evropském si modernizace nejspíše ještě odbude premiéru na autosalonu v Paříži, než koncem roku zamíří do showroomů. Na ceny tedy budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat.


Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 1 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 01Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 2 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 02Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 3 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 03Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 4 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 04Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 5 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 05Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 6 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 06Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 7 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 07Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 8 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 08Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 9 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 09Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 10 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 10Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 11 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 11
Subaru BRZ se pyšní celou řadou drobných změn, mezi nimiž nechybí pět extra koní, agresivnější příď nebo digitální displej v přístrojovém štítu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše