Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek

(+ video) BRZ dostalo nově řadu mechanických či vizuálních změn. Zvenčí působí agresivněji, uvnitř nabízí nový přístrojový štít.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek

27.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) BRZ dostalo nově řadu mechanických či vizuálních změn. Zvenčí působí agresivněji, uvnitř nabízí nový přístrojový štít.

O faceliftu dvojice Toyota GT 86 a Subaru BRZ se zmiňujeme již bezpočet měsíců. V případě prvního zmiňovaného kupé jsme si modernizaci mohli představit dokonce na základě tiskové zprávy a za doprovodu oficiálních fotek, u druhého však prozatím došlo pouze na prezentaci založené na spekulacích a [0000021792 uniknuvších snímcích]]. Nyní Subaru mapuje facelift slovem i obrazem oficiální cestou.

Jak se asi dalo očekávat, také BRZ dostane upravený exteriér, pozměněnou výbavu interiéru a řadu mechanických změn. U těch naše představení odstartujeme, přičemž jako první přijde na řadu podvozek. Ten dostal pružiny a tlumiče s odlišnou charakteristikou, stejně jako zesílené zadní stabilizátory. Značka dále přidala na rozpěrách a zesílila zapouzdření zadních kol, což utužilo šasí.

Mimo to byl přemapován stabilizační systém, který nyní v určitých režimech zasahuje mnohem později - z toho důvodu byl ostatně mód Sport přejmenován na Track, tedy na okruhový. Také motor je upraven, atmosférický dvoulitrový boxer dostal upravené ventily, vačky a hlavy válců. Úpravou prošlo také sání a svody výfuku.

Maximální výkon poskočil, jen u aut s manuálem, pouze o pět koní a šest Newtonmetrů na 205 koní a 211 Nm točivého momentu. Doufejme, že motor bude mít jiný projev ve středních otáčkách, kde se současná verze příliš živě neprojevuje. Verze vybavené manuální převodovkou dostaly zkrácený stálý převod 4,3:1, dříve 4.1:1, což v kombinaci s lehce posíleným motorem zlepšuje jízdní dynamiku. Konkrétní čísla Subaru bohužel nezveřejnilo.

Ještě než zamíříme ke vzhledu, zmíníme, že v příplatkové výbavě nově najdete paket Performance. Ten zahrnuje brzdy Brembo s většími kotouči na přední i zadní nápravě, které vylepšují odezvu pedálu a snižují vadnutí. Dále sportovnější tlumiče Sachs a unikátní 17palcová litá kola lakovaná načerno. Podle tiskové zprávy tento balíček dorazí do prodeje až ve druhé půli příštího roku.

Po stránce vizuální pak můžeme přivítat nový čelní nárazník a masku, jež dodávají vozu na šířce a umocňují jeho agresivitu. Kromě toho je možné počítat s LEDkami vpředu i vzadu, osvěžena byla i nabídka litých kol o dvě nové specifikace. Za dalšími změnami ovšem již musíme dovnitř, kde lze nalézt nové čalounění a systém Subaru Starlink umožňujícím integraci mobilních telefonů.

Nejzásadnější novinka se týká přístrojového štítu, který nyní v závislosti na výbavě nabízí 4,2 nebo 6,2palcový displej. Na něm je možné zobrazit informace o bočním přetížení, pozici plynového pedálu, účinku brzd, úhel natočení volantu, teplotu vody a oleje, stav baterie či stopky, které vám mohou měřit čas na okruhu.

Do prodeje má faceliftované Subaru BRZ dorazit již na počátku září, řeč je ovšem o severoamerickém trhu. Na tom evropském si modernizace nejspíše ještě odbude premiéru na autosalonu v Paříži, než koncem roku zamíří do showroomů. Na ceny tedy budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat.


Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 1 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 01Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 2 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 02Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 3 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 03Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 4 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 04Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 5 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 05Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 6 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 06Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 7 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 07Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 8 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 08Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 9 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 09Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 10 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 10Subaru BRZ 2016 oficiálně: facelift přinesl 5 extra koní či lepší podvozek - 11 - Subaru BRZ 2016 facelift oficialni sada 11
Subaru BRZ se pyšní celou řadou drobných změn, mezi nimiž nechybí pět extra koní, agresivnější příď nebo digitální displej v přístrojovém štítu

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.