Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí

Po loňském úspěchu Volkswagenu Golf se letos o zlaté vavříny popere Škoda s Audi, BMW, Citroënem, Fordem, Jeepem, Lexusem, Mazdou či Peugeotem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí

12.2.2014 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po loňském úspěchu Volkswagenu Golf se letos o zlaté vavříny popere Škoda s Audi, BMW, Citroënem, Fordem, Jeepem, Lexusem, Mazdou či Peugeotem.

Rok se s rokem sešel, a my zde máme opětovně finalisty ankety Světové auto roku (WCOTY neboli World Car of the Year). Oproti loňsku přitom došlo k několika změnám, z nichž tou nejvýraznější je rozšíření kategorií na pět. Kromě nejlepšího auta, sporťáku, designu a ekologického příspěvku roku zde totiž nově máme také Luxusní auto roku. Jen díky tomu se nám ovšem počet kandidátů nezvýšil, k dalšímu nárůstu totiž došlo díky stejnému zisku bodů v jednotlivých sekcích.

Momentálně tedy v hlavní kategorii evidujeme 12 uchazečů o titul namísto klasických deseti. V boji o sportovní auto roku pak pro změnu soutěží 11 kandidátů, jediný správný počet tedy najdeme v sekci luxusních vozů. To samé platí o kategorii ekologické, kde evidujeme automobilů pět. Stejný počet vozů by měl soupeřit o design roku, nakonec však porota složená z mezinárodních novinářů vybrala sedm zástupců.

Zatímco ovšem tyto „čachry“ nás mohou nechat chladnými, samotný výběr již dokáže rozbušit zejména vlastenecká srdce. Mezi dvanácti kandidáty na titul Světového auta roku totiž nechybí Škoda Octavia III, která má tak šanci zopakovat loňský úspěch Volkswagenu Golf. I když si v tomto směru říkáme, že porota asi nenechá vyhrát dvakrát za sebou vůz stojící na stejných technických základech.

Blíže bychom se ovšem o šancích mladoboleslavského vozu měli dozvědět v Ženevě, kdy budou v každé kategorii zvoleni tři nejlepší, zatímco vítěze poznáme 17. dubna. A to na galavečeru souvisejícím pro změnu s autosalonem v New Yorku.

Finalisté ankety o Světové auto roku 2014 (WCOTY)

Audi A3
BMW řady 4
BMW i3
Cadillac CTS
Citroen C4 Picasso
Ford Fusion/Mondeo
Infiniti Q50
Jeep Cherokee
Lexus IS
Mazda 3
Peugeot 308
Škoda Octavia

Finalisté ankety o Luxusní auto roku 2014

Bentley Flying Spur
BMW X5
Cadillac ELR
Cadillac Escalade
Maserati Ghibli
Maserati Quattroporte
Mercedes-Benz třídy S
Porsche Macan
Range Rover Sport
Rolls-Royce Wraith

Finalisté ankety o Sportovní auto roku 2014

Alfa Romeo 4C
Audi RS 6 Avant
BMW M6 Gran Coupe
Chevrolet Corvette Stingray
Ferrari 458 Speciale
Ford Fiesta ST
Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster
Mercedes-Benz A 45 AMG/CLA 45 AMG
Porsche 911 GT3
Porsche 911 Turbo
Volkswagen Golf GTI

Finalisté ankety o Zelené Auto roku 2014

Audi A3 Sportback e-tron (+ Audi e-gas)
BMW i3
Honda Accord Hybrid
Mitsubishi Outlander PHEV
Volkswagen XL1

Finalisté ankety o Světový design roku 2014

BMW i3
Cadillac CTS
Citroen C4 Picasso
Mazda 3
Lexus IS
Mercedes-Benz třídy C
Volkswagen XL1


Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí - 1 - WCOTY 2013 awards 01Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí - 2 - WCOTY 2013 awards 02Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí - 3 - WCOTY 2013 awards 03Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí - 4 - WCOTY 2013 awards 04Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí - 5 - WCOTY 2013 awards 05Světové auto roku 2013 (WCOTY) zná své finalisty, Octavia mezi nimi nechybí - 6 - WCOTY 2013 awards 06
V loňském roce získal titul Světové auto roku Volkswagen Golf. V dalších kategoriích pak byly oceněny Porsche Boxster/Cayman, Jaguar F-Type či Tesla Model S

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše