Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě

Producenti populární show zareagovali na koronavirus nejlépe, jak mohli. Natáčelo se hlavně v Británii, zachováno bylo i živé publikum. To ale není vše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě

15.9.2020 | Petr Prokopec

Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě

/

Foto: Top Gear@YouTube

Producenti populární show zareagovali na koronavirus nejlépe, jak mohli. Natáčelo se hlavně v Británii, zachováno bylo i živé publikum. To ale není vše.

Top Gear letos opravdu válí. Zatímco Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye totálně zastavil koronavirus, načež jsme se dočkali pouze jedné epizody The Seamen, která navíc ještě nebyla jednoznačně pozitivně přijatá, britský pořad se chystá se na odvysílání už druhé letošní série. Televize BBC navíc změnila studiové části tak, že na natáčení mohou být i přítomní diváci. Vlastně by nás tak ani nepřekvapilo, kdyby nové díly s ohledem na absenci konkurence trhaly rekordy.

Je nicméně třeba dodat, že také 29. série Top Gearu byla pandemií ovlivněna. S natáčením se sice začalo ještě před jejím příchodem, poté ale produkce dostala stopku. A co více, každý si náhle uvědomoval, že cestování po světě nebude tak snadné jako dříve. Proto v květnu padlo rozhodnutí, že jakékoliv výlety mimo Británii budou odloženy na lepší zítřky. Většina materiálu tak byla natočena v ostrovním království, byť za jeho hranice bychom se podívat měli. Jen nikoliv v takové míře jako dříve.

Co nás čeká? O srovnávacím testu tří legendárních supersportů z 90. let nejspíše již víte, a to zejména kvůli havárii Lamborghini Diablo, které nakonec natáčení opustilo na podvalu. Ferrari F40 a Jaguar XJ220 měly daleko více štěstí, stejně jako třeba Ferrari SF90 Stradale či Audi RS6 Avant, které Chris Harris protáhne po okruhu, nikoliv pouze ideální stopou, ale také pěkně rozevlátým způsobem. Stig pak pro změnu vymění sportovní auta za tank.

Očekávat můžeme také blbnutí v zábavním parku, na sněhu či ve zmrzlinářském voze. Stejně jako neskutečnou jízdu na velmi klopené dráze. A aby toho nebylo málo, Paddy McGuinness dokonce i zamíří do vzduchu. Během letošního podzimu se tedy u televizních obrazovek rozhodně nudit nebudeme. To si ostatně uvědomuje i mateřská televizní stanice, která se rozhodla přesunout pořad z kanálu BBC Two na více sledovaný BBC One.

„Nastal ten pravý čas přesunout nejlepší automobilovou show na světě na nejpopulárnější národní kanál a oslovit tak na BBC One mnohem širší publikum. Freddie, Paddy a Chris svými eskapádami vlili pořadu novou krev do žil a my bychom si nemohli přát lepší odezvu či dopad, jaký mají na mladé publikum,“ uvedla Charlotte Moore, ředitelka obsahu televize, dle níž je Top Gear mezi čtyřmi nejsledovanějšími pořady u diváků ve věku 16-34 let.


Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě - 1 - Top Gear S29 trailer videoscreen 01Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě - 2 - Top Gear S29 trailer videoscreen 02Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě - 3 - Top Gear S29 trailer videoscreen 03Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě - 4 - Top Gear S29 trailer videoscreen 04Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě - 5 - Top Gear S29 trailer videoscreen 05Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě - 6 - Top Gear S29 trailer videoscreen 06Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě - 7 - Top Gear S29 trailer videoscreen 07Top Gear láká na novou sérii, uvidíme i to, co předcházelo dnes už proslulé nehodě - 8 - Top Gear S29 trailer videoscreen 08
Top Gear se letos již podruhé vrací na televizní obrazovky, a to navzdory koronaviru. Produkce dokonce i zvládla zachovat živé publikum při natáčení. Foto: Top Gear@YouTube

Zdroj: BBC

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše