Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to

Policisty jsme zvyklí vídat v Octaviích, výjimečně v Superbech či Passatech. BMW i8 je jiná liga, policistům ale „pane” dlouho říkat nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to

11.5.2017 | Petr Miler | 15 příspěvků

Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to

/

Policisty jsme zvyklí vídat v Octaviích, výjimečně v Superbech či Passatech. BMW i8 je jiná liga, policistům ale „pane” dlouho říkat nebude.

Pravidelně přemýšlíme nad tím, jaký smysl mají supersportovní auta ve službách policie. K honičkám? Však nejrychlejší auto je policejní vysílačka a podobné praktiky vedou akorát k tragédiím, kterých už jsme několikrát byli svědky. K vylepšení image? Ta se snad bere z toho, jak se policisté chovají, ne z toho, jakými jezdí auty. Aby si policisté trochu osladili někdy jistě hořký život? Dobře, to bychom brali a některým to i upřímně přáli, o takových důvodech se ale v oficiální rovině nikdy nemluví.

Pro dnešek se ale nad tuto debatu povznesme a podívejme se na vlastně úplně první stroj takového ražení ve službách Policie ČR. Je to BMW i8, pro leckoho možná hybridní podivnost, ve skutečnosti ale velmi schopný sporťák, který se vzhledem ke své hybridní povaze nehodí pouze pro ten nejostřejší z ostrých jízdních stylů. Jinak předvádí velmi působivé dynamické představení a pochopitelně, dobře vypadá.

Policie si jej nekoupila, to by jistě mnozí občané těžko těžko nesli přes srdce. Bylo mu zapůjčeno dealerem BMW Invelt, který se po zoufalých marketingových pokusech z loňského roku zřejmě snaží vylepšit svou pošramocenou pověst. To je také zřejmě hlavní poslání tohoto auta - marketing BMW a jeho zapůjčitele, samotné policii asi nic převratně nového nabídnout nemůže.

Nedívá se na něj ale špatně a podobně, jako někteří muži tvrdí, že uniformy slušívají dámám, sluší i některým autům. Zapůjčená i8 je kompletně „oháknutá” do policejních barev, má i maják či symboly vyzývající k zastavení. A je to nejdražší auto ve službách policie, alespoň z těch „uniformovaných” - s cenou přes 4 miliony Kč dalece překonává i loni odhalená Audi S6.

Policii bylo - bohužel pro ni - vážně jen zapůjčeno a nikoli na dlouho. Sloužit bude jen nejvýše půl roku či 20 000 km, podle toho, která možnost nastane dříve. Zařazeno bude do flotily jednoho z jihomoravských dálničních oddělení, zajíždět ale prý může i na území Zlínska a Vysočiny. Radarem ovšem vybaveno není, je to hlídkový vůz. Jen dosti neobyčejný, však si jej prohlédněte sami...


Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 1 - BMW i8 Policie CR 01Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 2 - BMW i8 Policie CR 02Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 3 - BMW i8 Policie CR 03Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 4 - BMW i8 Policie CR 04Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 5 - BMW i8 Policie CR 05Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 6 - BMW i8 Policie CR 06Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 7 - BMW i8 Policie CR 07Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 8 - BMW i8 Policie CR 08Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 9 - BMW i8 Policie CR 09Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 10 - BMW i8 Policie CR 10Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 11 - BMW i8 Policie CR 11Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 12 - BMW i8 Policie CR 12Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 13 - BMW i8 Policie CR 13Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 14 - BMW i8 Policie CR 14Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 15 - BMW i8 Policie CR 15Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 16 - BMW i8 Policie CR 16Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 17 - BMW i8 Policie CR 17Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 18 - BMW i8 Policie CR 18Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 19 - BMW i8 Policie CR 19Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 20 - BMW i8 Policie CR 20Toto je nové nejdražší auto ve službách Policie ČR. Smysl asi nemá, ale sluší mu to - 21 - BMW i8 Policie CR 21
Těžko říci, jaké reálné využití tento vůz pro Policii ČR má, špatně ale vážně nevypadá

Zdroj: Týdeník Policie

Petr Miler

Diskuze 15 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše