Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další

(+ video) Brit Bailey, který se před pár dny pochlubil veřejnosti trojicí nejlepších hypersportů současnosti, není jediným majitelem tohoto tria.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další

31.1.2015 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek

Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Brit Bailey, který se před pár dny pochlubil veřejnosti trojicí nejlepších hypersportů současnosti, není jediným majitelem tohoto tria.

Rozhodně pozoruhodné je, když už si někdo pořídí jeden z trojlístku nejnovějších hypersportů za desítky milionů korun, o čemž nás ostatně přesvědčily i reakce na články o prvním českém LaFerrari či McLarenu P1. Na světě jsou však lidé, kteří se netají tím, že mají ve své sbírce podstatně více, respektive, že vlastní celou tzv. Svatou trojici - tedy oba zmíněné modely včetně Porsche 918 Spyder.

Prvním, kdo se s vkusnou kolekcí všech zmíněných kusů pochlubil mediálně světu, byl britský byznysmen Paul Bailey, který tak učinil před několika málo dny. Dominový efekt na sebe však nenechal dlouho čekat a na internetu se buď další začali sami chlubit s tímtéž, nebo jiní připomněli, že o podobných lidech vědí už z dřívějška. Díky tomu můžeme pozorovat i nejrůznější barevná provedení jednotlivých modelů a podívat se, z jakých koutů planety fotografie pocházejí.

Asi nejlépe odhalil svojí kolekci neznámý Holanďan, který si přál zůstat v anonymitě. Jeho LaFerrari má vyjma klasické červené barvy karoserie Rosso Corsa černou střechu, zatímco McLaren vybral v oranžovém provedení Volcano Orange, s nímž si rozumí i barevné provedení interiéru P1. To 918 Spyder je vyveden ve standardním šedém laku. Aby toho nebylo málo, na přiloženém videu, které monitoruje právě jeho miláčky, si můžete prohlédnout také řadu dalších skvostů včetně Ferrari 458 Speciale nebo parádní starší Testarossy.

O nic chudší zřejmě nebude ani šejk Sultan bin Hamdan, který si postavil vlastní sbírku v Abu Dhabi nazvanou Royal Auto Gallery, do které zve i zájemce z řad veřejnosti. Kromě zmíněné Svaté trojice v ní najdete pořádný kus automobilové historie a nebude snad jediného kusu, nad kterým byste se nepozastavili. Zmiňme například Bugatti EB110, Porsche 911 GT1 či Lamborghini Reventón. Z Arabských emirátů pak pochází také další majitel P1, LaFerrari, 918, jejichž fotka však není k dispozici. To ale neplatí o čínskému miliardáři, jehož trio se ukazuje na snímku s bílým maranellským koníkem, celočerným Britem a Němcem s paketem Weissach v barvách Martini Racing.

Dalším sběratelem pozoruhodné skupinky hypersportů je osoba z Libanonu, která vlastní žlutou pé-jedničku a červeno-černé LaFerrari, u nichž na fotografii chybí stříbrné Porsche. Nicméně i ono je již několik týdnů v jeho případě součástí sbírky. Je však zajímavé, že o Britovi Baileym, jemuž patřil úvod dnešního článku, v našem stručném celosvětovém výčtu patří až šestá pozice, zatímco ve Velké Británii zůstává první. Na sedmém místě je pak soukromý sběratel ze Spojených států, o jehož „dětech“ se ale ví pramálo.

To známější je jistě i následující movitý Čilan, jenž má kromě tria hypersportů v kolekci také velevzácné Pagani Zonda 760RS. O zbytku majitelů se elitní výčet zmiňuje jen ve smyslu, že chtějí zůstat nezveřejněni, a tak se musíme spokojit s tvrzením, že na světě bychom v současné době našli přes deset osob, které vlastní všechny tři klenoty. První z nich - tedy Holanďan, který přiložil i následující video - vám to ale jistě dokáže vynahradit

Pohled do parádní sbírky nizozemského majitele „Svaté trojice”


Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 1 - Svata trojice hypersportu 2015 sbirky 01Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 2 - Svata trojice hypersportu 2015 sbirky 02Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 3 - Svata trojice hypersportu 2015 sbirky 03Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 4 - Svata trojice hypersportu 2015 sbirky 04Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 5 - Svata trojice hypersportu 2015 sbirky 05
Ferrari LaFerrari, McLaren P1 i Porsche 918 Spyder pohání soustava benzinového motoru (V8, V10 a V12) a elektromotorů. Všechny jsou velmi exkluzivní, drahé, ale také proklatě rychlé a konstrukčně složité

Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 6 - bailey trio hypersportu 01Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 7 - bailey trio hypersportu 02Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 8 - bailey trio hypersportu 03Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 9 - bailey trio hypersportu 04Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 10 - bailey trio hypersportu 05Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 11 - bailey trio hypersportu 06Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 12 - bailey trio hypersportu 07Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 13 - bailey trio hypersportu 08Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 14 - bailey trio hypersportu 09Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 15 - bailey trio hypersportu 10Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 16 - bailey trio hypersportu 11Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 17 - bailey trio hypersportu 12Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 18 - bailey trio hypersportu 13Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 19 - bailey trio hypersportu 14Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 20 - bailey trio hypersportu 15Brit není jediným majitelem „Svaté trojice”. P1, 918 Spyder a LaFerrari mají i další - 21 - bailey trio hypersportu 16
Brit Bailey zdaleka není jediným majitelem této úchvatné trojky…

Zdroj: The Supercar Kids

Adam Šrámek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše