Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari

Mít jeden hypersport v garáži je skvělé, Paul Bailey ale má rovnou tři nejlepší, které na světě potkáte. A neschovává je ve sbírce, aby jen chytaly prach.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari

28.1.2015 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mít jeden hypersport v garáži je skvělé, Paul Bailey ale má rovnou tři nejlepší, které na světě potkáte. A neschovává je ve sbírce, aby jen chytaly prach.

Když už si někdo pořídí jeden z trojlístku hypersportů „nové generace” Ferrari LaFerrari, McLaren P1 a Porsche 918, většinou asi u jednoho zůstane. Ne tak britský byznysmen Paul Bailey, který je zřejmě prvním člověkem na světě, který má v garáži všechna tři tato auta najednou. Kromě dalších asi třiceti supersportů, mimochodem.

Právě tuto sobotu si byl spolu se svou manželkou vyzvednout Ferrari a Porsche. Z domu vyrazil v McLarenu P1, pak přesedl do LaFerrari a nabral kamaráda, který poté řídil 918 Spyder. Nebyla to pravděpodobně jen krátká cesta z obchodu, trio hypersportů se vracelo do Baileyho domu v East Midlands z Cambridge asi 100 km. Celý výlet pro nová auta měřil asi 300 kilometrů. Perfektně strávená sobota, alespoň dle našeho názoru.

Paul Bailey čekal na své LaFerrari asi dva roky. Dovozce mu nabídl jedno z prvních pěti dovezených do Británie, on si ale radši počkal na takové, které mu automobilka umožní naspecifikovat přesně podle vlastního vkusu. „Tohle je první unikátně specifikované LaFerrari v Británii a skutečně to stálo za dlouhé čekání,” komentuje svůj stroj Bailey.

„Je příliš brzy říct, které je nejlepší, všechna jsou úžasná. Budu vědět více, až všechna pořádně proženu po závodní trati,” poodhalil Bailey své plány do budoucnosti. S takovými můžeme jen souhlasit, byla by škoda, kdyby tyto stroje zůstaly schované v garáži.

Bailey má v plánu auta do jisté míry sdílet i s ostatními nadšenci; za 1 libru prodával lístky do loterie s hlavní výhrou ve formě svezení v jeho McLarenu P1. Vydělal tak údajně okolo 20 tisíc liber (732 tisíc korun), které putovaly na dobročinnost. Do jisté míry to je - minimálně pro petrolheady - lepší nápad, než chodit po náměstí a prodávat magnety na ledničku.


Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 1 - bailey trio hypersportu 01Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 2 - bailey trio hypersportu 02Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 3 - bailey trio hypersportu 03Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 4 - bailey trio hypersportu 04Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 5 - bailey trio hypersportu 05Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 6 - bailey trio hypersportu 06Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 7 - bailey trio hypersportu 07Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 8 - bailey trio hypersportu 08Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 9 - bailey trio hypersportu 09Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 10 - bailey trio hypersportu 10Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 11 - bailey trio hypersportu 11Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 12 - bailey trio hypersportu 12Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 13 - bailey trio hypersportu 13Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 14 - bailey trio hypersportu 14Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 15 - bailey trio hypersportu 15Brit má jako první na světě Svatou trojici hypersportů: P1, 918 Spyder i LaFerrari - 16 - bailey trio hypersportu 16
Jet McLarenem P1 si vyzvednout LaFerrari a Porsche 918 je skvěle strávená sobota

Zdroj: Daily Mail

Marek Bednář

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.