Caterham vybral milióny a je zpět v kolotoči F1. Není to však bez poskrvnky

Je to pozoruhodné, ale lidé z celého světa poslali Caterhamu téměř 70 milionů Kč. Cíl vybrat 82 milionů ale nesplnil a limit pro posílání peněz o týden posunul.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Caterham vybral milióny a je zpět v kolotoči F1. Není to však bez poskrvnky

16.11.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Caterham vybral milióny a je zpět v kolotoči F1. Není to však bez poskrvnky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to pozoruhodné, ale lidé z celého světa poslali Caterhamu téměř 70 milionů Kč. Cíl vybrat 82 milionů ale nesplnil a limit pro posílání peněz o týden posunul.

Minulý týden jsme vás informovali o snaze krachujícího formulového týmu Caterham vybrat od lidu peníze na účast v posledním závodě sezóny v Abú Dhabí. Pro stáj je to jediná možnost, jak ještě vůbec usilovat o právo startovat v příští sezóně - Caterham byl nucen už dva závody vynechat a pokud by nepřijel ani na ten poslední, přišel by o svou pozici ve startovním poli.

Chvíli se to zdálo být marnou snahou, po její značné medializaci se ale libry na účet Caterhamu začaly rychle sypat. Tým jich potřeboval 2,35 milionu a přesně před týdnem jsme psali, že vybral přes 600 tisíc, z čehož polovina pocházela z předchozího dne. To už nevypadalo tak beznadějně, i když do konce „sbírky” zbývalo jen necelých 6 dnů.

V tuto chvíli by tedy měla být u konce, jenže není. Vybráno bylo 1,92 milionu liber, což je nesporně úspěch, celá akce ale měla skončit nezdarem - původní podmínky hovořily výběru 2,35 milionu liber do soboty 15. listopadu nebo vrácení peněz dárcům. Teď ale na crowdcube.com svítí zbývajících osm dnů a stále vybraných pouze 1,92 milionu.

Caterham navíc už oznámil, že na velkou cenu jede, ale stále stojí o podporu. Peníze už se tedy sypat přestaly, motivace podpořit tým je přece jen pryč a vše má zdá se dobrý konec. Caterham v Abú Dhabí bude, ústy svých šéfů děkuje za podporu a konstatuje, že tato akce přitáhla nejen pozornost publika, ale i sponzorů a potenciálních kupců a tým zdá se má budoucnost. Potud dobré zprávy, nejsme si ale jisti, zda se někteří z dárců nebudou cítit podvedeni, původní podmínky byly přece jen jiné - najednou stačí peněz méně a času je více.

Celou akci navíc nekvituje Bernie Ecclestone, který konstatoval, že „žebrání do F1 nepatří”. A aktivitu Catu neocenil třeba ani šéf Red Bullu Horner, když řekl, že Formule 1 je byznys s obratem desítek miliard korun ročně, z nichž většina jde za týmy. Obrázek o tom všem si udělejte sami. A pokud byste stále chtěli Caterhamu pomoci, máte ještě možnost...


Caterham vybral milióny a je zpět v kolotoči F1. Není to však bez poskrvnky - 1 - Caterham crowdfunding 2014 Abu Dhabi 02
Asi už tušíte...

Caterham vybral milióny a je zpět v kolotoči F1. Není to však bez poskrvnky - 2 - Caterham crowdfunding 2014 Abu Dhabi 01
...že tady něco nehraje

Caterham vybral milióny a je zpět v kolotoči F1. Není to však bez poskrvnky - 3 - Caterham F1 Team 01Caterham vybral milióny a je zpět v kolotoči F1. Není to však bez poskrvnky - 4 - Caterham F1 Team 02Caterham vybral milióny a je zpět v kolotoči F1. Není to však bez poskrvnky - 5 - Caterham F1 Team 03
Obrázky s F1 Caterhamu na okruzích zatím nebudou jen archivní záležitostí. Zatím...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.