Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí

Vypadá to jako podvod, ale nebyl, auto za 24 korun si skutečně lidé mohli odvézt. Takoví ale mohli být a byli ale jen tři a úplně bez obětí na jejich straně se výhodná koupě neobešla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí

22.3.2019 | Mirek Mazal

Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vypadá to jako podvod, ale nebyl, auto za 24 korun si skutečně lidé mohli odvézt. Takoví ale mohli být a byli ale jen tři a úplně bez obětí na jejich straně se výhodná koupě neobešla.

Průměrná cena nového auta v USA loni dosáhla rekordních 31 455 dolarů, tedy asi 709 tisíc Kč. Tři šťastní zákazníci dealerství Volkswagenu v New Jersey ale dostali šanci odjet ve svém po zaplacení pouhého 1 dolaru. Lákavá událost odstartovala 16. března v osm hodin ráno a pochopitelně se neobešla bez jistých „ale”.

Obchodní zastoupení VW Toms River uspořádalo vskutku zajímavou marketingovou akci, která se týkala všech automobilů vystavených na pozemku prodejce. Více než sto vozidel z běžné nabídky bylo k dispozici zákazníkům, jen tři z nich ale byly prodány za zmíněnou sumu.

Dealer to udělal tak, že nechal odemčené dveře veškerých nabízených automobilů a kdokoli, kdo přišel, mohl usednout do libovolného vozu, který se mu zamlouval. Každý ze zákazníků si pak vybrané auto mohl přednostně koupit za zvýhodněnou cenu a nebo počkat na slosování - to přisoudilo třem lidem auta skoro zadarmo.

Akce probíhala systémem kdo dřív přijde, ten dřív mele, takže se před branami autosalonu v osudný den potkaly stovky zákazníků. První nedočkavci dorazili den předem a ne až se sobotním vycházejícím sluncem. Nejodvážnější žena si držela své místo dokonce od pátečního večera, když přijela na udávanou adresu o půl jedenácté místního času.

Auta k dispozici byla rozličná, od starších ojetin až po skladové vozy. Nabídka dealera byla pestrá, ale i ty nejhorší kusy z nabídky měly něco do sebe - ojetý Volkswagen Passat GLS TDI z roku 2004 s nájezdem 249 278 kilometrů prodávaný za 5 136 USD (116 tisíc Kč) a Hyundai Accent GL z roku 2002 s 296 085 kilometrů za 5 642 USD (127 tisíc Kč) byly nejhoršími možnými výhrami. Ostatní auta již měla nižší nájezd a vyšší cenu.

Zajímavá akce nebyl trapný marketingový tah Čechům dobře známých „šmejdů”, dealer své slovo dodržel. Výherce zjevně určil férový los, neboť se rozdaly jen lepší vozy, žádné neprodejné vraky. Jeden nový majitel může být rád za Mitsubishi Lancer z roku 2009 původně za 8 918 $ (201 tisíc Kč), druhý trefil sedm let starý Volkswagen Jetta za 14 892 $ (336 tisíc Kč) a třetí šťastlivec odjel v zánovním Mitsubishi Mirage z roku 2018 za 15 042 $ (339 tisíc Kč). Všem stačilo zaplatit 1,07 dolarů včetně daně, což je krásných 24 korun českých. Inspirace pro české prodejce? Dost možná, něco takového by tu jistě přitáhlo ještě více pozornosti než v USA...


Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 1 - Prodej aut ze jeden dolar USA 01Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 2 - Prodej aut ze jeden dolar USA 02Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 3 - Prodej aut ze jeden dolar USA 03Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 4 - Prodej aut ze jeden dolar USA 04Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 5 - Prodej aut ze jeden dolar USA 05Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 6 - Prodej aut ze jeden dolar USA 06Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 7 - Prodej aut ze jeden dolar USA 07Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 8 - Prodej aut ze jeden dolar USA 08Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 9 - Prodej aut ze jeden dolar USA 09Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 10 - Prodej aut ze jeden dolar USA 10Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 11 - Prodej aut ze jeden dolar USA 11Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 12 - Prodej aut ze jeden dolar USA 12Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 13 - Prodej aut ze jeden dolar USA 13Dealer Volkswagenu prodával auta za 24 Kč, na lep mu sedly stovky lidí - 14 - Prodej aut ze jeden dolar USA 14
Americký dealer prodal tři vozy po 1 dolaru. Zákazníků byla k dispozici spousta solidních aut, nakonec si po 24 korunách odvezli auta v souhrnné hodnotě skoro 1 milion Kč

Zdroj: App, Toms River Patch@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše