Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud

Školní budovy nejsou těmi prostory, kde by se běžně skrývala auta, a to ani když přestanou sloužit svému účelu opuštění. V tomto případě se to ale stalo, vozy v jejím nitru chátrají už skoro dvě dekády.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud

25.9.2020 | Petr Prokopec

Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud

/

Foto: Bryant Neal@Abandoned Upstate

Školní budovy nejsou těmi prostory, kde by se běžně skrývala auta, a to ani když přestanou sloužit svému účelu opuštění. V tomto případě se to ale stalo, vozy v jejím nitru chátrají už skoro dvě dekády.

Opuštěné usedlosti odjakživa přitahovaly pozornost publika, tradičně je obestírá trocha tajemna. Každý by totiž rád věděl, co se přihodilo a proč majitel nechal svůj majetek chátrat. Pro amerického fotografa Bryanta Neala jde o více než pouhou zvědavost, focením takových míst zasvětil svůj život. Jak ale sám přiznává, často se musí pohybovat takřka na ostří nože, aby kýžené snímky pořídil. V případě opuštěné školy v Munnsville se nicméně zpočátku zdálo, že nafotí pouze zevnějšek, a to jen z velké dálky.

Bryant se do školy pokoušel proniknout opakovaně, vždy však neúspěšně. Nakonec se mu ale povedlo narazit na správce budov, který jej pustil dovnitř. Tam pak nalezl něco, co v žádném případě nečekal - místo rozpadající se školních interiérů se v nitru budovy skrývala celá řada aut a automobilového vybavení.

Správce udiveného Bryanta seznámil i s příběhem, který se ke komplexu váže a je skutečně pohnutý. Začíná již v roce 1913, kdy zde byla postavena základní škola. V 50. letech pak došlo k jejímu značnému rozšíření, nicméně v 80. letech byl komplex uzavřen a později prodán člověku, který jej vlastní dodnes, jak je ale vidno, dávno jej nepoužívá.

Svého času nový vlastník školu předělal na tuningovou dílnu, kde jak upravoval sériová auta, tak stavěl zakázkové hot rody. Z druhého patra si pak udělal apartmá pro sebe a svou rodinu, zatímco ve třetím patře se nacházely byty pro zaměstnance. Firma tak měla dobře našlápnuto k úspěchu, vše se ale změnilo jedné deštivé noci. Tehdy totiž majitel spolu s jedním řidičem nakládali již hotové auto na přívěs, zaměstnanec však omylem svého šéfa přejel.

Vlastník firmy byl při této události vážně zraněn a z následků se bohužel nikdy zcela nevylízal. I když se tedy chtěl do práce vrátit a minimálně dotáhnout do konce rozdělané projekty, podnikání pověsil na hřebík a firmu zavřel. Sám se odstěhoval na Floridu a místo zanechal ve stavu, v jakém se oné osudové noci nacházelo. Uvnitř přitom zůstala i řada aut, mezi které patří Cadillac DeVille z 60. let minulého století či třeba Ford Mustang Roush a Chrysler PT Cruiser z přelomu milénia. Tehdy se ona tragická událost stala.

Snad nejzajímavější příběhy jsou nicméně spojené s Oldsmobilem Cutlass z roku 1967 a Chevroletem Corvette C4. První byl totiž určen pro dceru majitele firmy, která jej dostala ke svým šestnáctinám. Za jeho volant však usedla jen několikrát, než se rozhodla, že to není její šálek kávy. Čím byl přitom tento kabriolet nahrazen, nevíme. Nicméně ze silnice zamířil do dílny, ze které se již nedostal. Měl však větší štěstí než červený sporťák.

Corvette čtvrté generace si totiž jednoho dne půjčil syn majitele, který s ní zamířil na svatbu. Během noci však vůz někdo ukradl a policie jej našla až po deseti letech opuštěný a rozbitý v lese. Následně se přitom ukázalo, že vůz naboural sám majitelův syn, který se však bál ostudy, a proto policii ohlásil krádež. Corvette přitom uschoval poblíž domu svého kamaráda, se kterým se během dalších let projížděli alespoň po poli.

Samotná škola je aktuálně na prodej, jakkoliv není jisté, zda se zanechanými vozy či bez nich. Bryant nicméně všechny zvědavce varuje s tím, že správce budovy je sice milý člověk, ale také trochu nevyzpytatelný, který areál chrání jako oko v hlavě. A to i za pomoci nastražených pastí na medvědy. Ve svém konání má přitom i podporu místních, kteří při spatření čehokoliv neobvyklého volají policii a vypouští psy.


Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 1 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 01Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 2 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 02Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 3 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 03Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 4 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 04Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 5 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 05Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 6 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 06Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 7 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 07Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 8 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 08Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 9 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 09Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 10 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 10Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 11 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 11Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 12 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 12Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 13 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 13Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 14 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 14Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 15 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 15Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 16 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 16Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 17 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 17Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 18 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 18Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 19 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 19Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 20 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 20Fotograf objevil v opuštěné škole řadu zajímavých aut, místo má pohnutý osud - 21 - Munnsville opustena skola 2020 prvni sada 21
V opuštěné škole v Munnsville byla nalezena řada zajímavých aut. Poté, co přestala fungovat jako škola, se totiž nakrátko stala tuningovou dílnou. Pak ale jeden ze zaměstnanců omylem přejel šéfa, který byl zraněn, své podnikání jednoduše opustil a odstěhoval se na Floridu. Foto: Bryant Neal@Abandoned Upstate

Zdroj: Abandoned Upstate

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše