GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu

Ex-Daewoo si na evropském písečku dlouho nepohrálo. Jeho odchod má pomoci zpevnit pozice Opelu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu

5.12.2013 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ex-Daewoo si na evropském písečku dlouho nepohrálo. Jeho odchod má pomoci zpevnit pozice Opelu.

Je tomu pár dní, co jsme informovali o evropských problémech koncernu GM. Američanům se totiž na Starém kontinentu překrývají dvě značky, které si navzájem kradou zákazníky, a to navzdory plánu, podle kterého měl Opel oslovit horní část trhu, zatímco Chevroletu by zůstala ta nižší. Jenže co vedení míní, to zákaznická skupina mění. Ve výsledku tak klientela považovala obě automobilky za podobně postavené, což General Motors nešlo příliš do krámu.

Generální ředitel GM Dan Akerson tak oznámil, že koncern již pracuje na krizovém plánu, který by celou situaci měl vyřešit. To slibovalo mnohé scénáře, nakonec však byl upřednostněn ten zřejmě nejdrastičtější představtelný - že značka Chevrolet na konci roku 2015 v Evropě skončí veškeré operace a stáhne se z trhu ve prospěch Opelu a jeho britské odnože Vauxhallu.

To je zásadní rána jak pro fanoušky značky, tak pro dealery. Koncern GM však aktuálně podrobnosti o odchodu nezmiňuje. Můžeme tedy jen spekulovat o tom, zda ve stávajících showroomech Chevroletu budou od roku 2016 nabízeny modely Opelu, stejně jako je otázkou, jak se toto rozhodnutí dotkne modelů Corvette a Camaro, které se s ničím nepřekrývají.

Podle mluvčího holandského zastoupení Opelu se však jedná o chytrý krok, který napomůže zpevnění pozice německé automobilky. I když momentálně není vůbec jisté, zda přibližně 1,2procentní podíl zákazníků, který Chevrolet v Evropě získal, přejde pouze do sousedního showroomu, či jestli raději nezamíří ke konkurenci.

Ať již ale vše dopadne jakkoliv, pro Chevrolet se tím uzavře ne zrovna dlouhá kapitola působení na evropských trzích. Tuto značku totiž koncern GM na Starém kontinentu představil v roce 2005, kdy nahradila korejské Daewoo. To prý podle tehdejšího prohlášení vyrostlo natolik, aby se stalo Chevroletem - dost možná se tedy nyní dočkáme nové zprávy, podle které tato značka vyrostla natolik, aby se stala Opelem...


GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 1 - Chevrolet Camaro 2014 facelift 01GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 2 - Chevrolet Camaro 2014 facelift 02GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 3 - Chevrolet Camaro 2014 facelift 03GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 4 - Chevrolet Corvette C7 Stingray nova sada 02GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 5 - Chevrolet Corvette C7 Stingray nova sada 03GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 6 - Chevrolet Corvette C7 Stingray nova sada 04
Chevrolet na konci roku 2015 v Evropě skončí, modelů Camaro a Corvette se ale toto rozhodnutí zřejmě nedotkne

GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 7 - Chevrolet Cruze ve Frankfurtu 2013 01GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 8 - Chevrolet Cruze ve Frankfurtu 2013 02GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 9 - Chevrolet Orlando ve Frankfurtu 2013 01GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 10 - Chevrolet Orlando ve Frankfurtu 2013 02GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 11 - Chevrolet Orlando ve Frankfurtu 2013 03GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 12 - Chevrolet Spark Bubble ve Frankfurtu 2013 01GM překvapuje řešením evropských zmatků, Chevrolet zcela stáhne z trhu - 13 - Chevrolet Spark Bubble ve Frankfurtu 2013 02
Modely jako Cruze, Orlando či Spark to ovšem mají stoprocentně spočítané

Zdroj: Autoweek.nl

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.