Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus

Mluvilo se o tom, že nový režisér Jamese Bonda změní, spíše ale směrem k větším ohledům k životnímu prostředí. Může to tak dopadnout, zatím to ale vypadá, že jej učinil jen skromnějším.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus

5.5.2019 | Petr Miler

Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus

/

Mluvilo se o tom, že nový režisér Jamese Bonda změní, spíše ale směrem k větším ohledům k životnímu prostředí. Může to tak dopadnout, zatím to ale vypadá, že jej učinil jen skromnějším.

Od premiéry poslední bondovky jménem Spectre brzy uplynou čtyři roky. Producenti celé série tak už nějakou chvíli pracují na 25. pokračování filmů o rádoby tajném agentovi Jejího Veličenstva. Zatím nepojmenovaný snímek nyní pokročil z předprodukční fáze do stádia samotného natáčení a před kamerou se konečně objevil také starý známý Daniel Craig. A rovnou předvedl i své nové auto.

Co všechno bude v pětadvacáté bondovce řídit, zůstává zatím nejasné. Předchozí informace hovořily o tom, že režisér Cary Joji Fukunaga posouvá Bonda směrem k větším ohledům k životnímu prostředí, a tak si u Astonu Martin vymínil nasazení elektrického modelu RapidE. Zda se tak stane, uvidíme až časem, první skutečně použité auto v novém filmu vám ale ukázat můžeme. A vedle Astonu RapidE je něčím jako nocí vedle dne.

Záběry z natáčení na Jamajce totiž ukazují, že James Bond usedl za volant starého Land Roveru. Místo luxusního, moderního a více jak 600koňového sportovního sedanu tu máme starý, primitivní Landy s možná jen desítkami kobyl pod kapotou. To je velké vystřízlivění a více než posun k jakémusi environmentalismu proměna Bonda coby člověka, který si potrpí na komfort, k někomu mnohem skromnějšímu.

Berte řečené s nadsázkou, natáčení teprve začalo a agent 007 jistě nepoužije jen jedno auto. Na Jamajce se jednoduchý off-road může hodit více než co jiného a čas teprve ukáže, jakou roli vlastně ve filmu sehraje. Pro tvůrce je navíc neobvyklé natáčet film tak, jak ubíhá jeho děj, takže dnes klidně můžeme být svědky příprav závěrečné scény, i když žádné jiné zatím nebyly připraveny.

Čas poví více, pro tuto chvíli můžeme jen potvrdit, že jak Land Rover, tak Aston Martin oficiálně potvrdily své zapojení do příprav filmu a pokračují tak v tradici započaté už Fordem v dobách, kdy mu obě značky patřily. O co by mělo jít ze strany nejtradičnější značky bondových aut, teprve uvidíme, také v případě Land Roveru se ale dá předpokládat, že ve snímku ukáže něco ze své současné nebo budoucí nabídky. V úvahu pochopitelně připadá i nasazení Jaguarů, stejně jako v předchozím díle.


Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 1 - James Bond 25 nataceni auto prvni 01Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 2 - James Bond 25 nataceni auto prvni 02Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 3 - James Bond 25 nataceni auto prvni 03Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 4 - James Bond 25 nataceni auto prvni 04Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 5 - James Bond 25 nataceni auto prvni 05Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 6 - James Bond 25 nataceni auto prvni 06Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 7 - James Bond 25 nataceni auto prvni 07Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 8 - James Bond 25 nataceni auto prvni 08
James Bond při natáčení 25. filmu poprvé ukázal své nové auto, tedy nejspíše jedno z mnoha. Zatím je to velmi skromný povoz

Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 9 - James Bond 25 nataceni auto prvni 09Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 10 - James Bond 25 nataceni auto prvni 10Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 11 - James Bond 25 nataceni auto prvni 11Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 12 - James Bond 25 nataceni auto prvni 12Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 13 - James Bond 25 nataceni auto prvni 13Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 14 - James Bond 25 nataceni auto prvni 14Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 15 - James Bond 25 nataceni auto prvni 15
První natáčení s Danielem Craigem se odehrává i na moři

Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 16 - James Bond 25 nataceni auto prvni 16Nové auto Jamese Bonda bylo odhaleno se začátkem natáčení, není to žádný luxus - 17 - James Bond 25 nataceni auto prvni 17
Jen režisér Cary Joji Fukunaga a pá dalších vyvolených stojících za přípravami filmu znají celý jeho scénář

Zdroj: bond25production@Instagram

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše