Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
James May otestoval nové malé Suzuki, překřtil ho na Prd
10.4.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Recenze aut se dají psát lecjak. Pokud se do nich pustíte s britským smyslem pro humor, může z toho vzejíti to, co dal dohromady slavný James May.
Jamese Maye snad není třeba představovat - zejména díky účinkování v Top Gearu a nově v The Grand Tour jej zná snad celý svět. Víme tedy, že Kapitán Šnek je milovníkem Ferrari, ovšem zároveň nedá dopustit ani na vozy ze zcela opačného spektra nabídky. Má rád levné a pomalé vozy jako Dacii Sandero či Fiat Panda. Nyní se May pustil do recenze nového Suzuki Ignis, které představuje v evropské nabídce značky pojítko mezi nejmenším a nejlevnějším Celeriem a větším Swiftem.
Novinku vlastně pochválil, ovšem klasicky po „topgearovsku“. Či spíše nově po „grandtourovsku“. Známý moderátor svůj test začíná prozrazením jedné nepříliš známé informace ze svého životopisu. Jako začínající a tedy „hladovějící novinář na volné noze“ kdysi sepsal prodejní brožuru pro tehdy nové Suzuki Liana, které se mimochodem později se stalo cenově dostupným autem, kterým v Top Gearu jezdily po okruhu celebrity. Jméno Liana vznikla jako zkratka pro Life In A New Age (Život v novém věku), což by někoho ke koupi mohlo navnadit.
Ignis by podle Maye mohl být podobnou zkratkou pro It's Great Now In Suzuki, čili jinak řečeno V Suzuki to nyní šlape. Skutečnost je ovšem jiná, označení Ignis pochází z latiny a lze je přeložit jako oheň. Japonská automobilka se nicméně při jeho volbě inspirovala tzv. Ignis Fatuus, tedy světýlky, jenž vznikají náhodným vzplanutím plynů v bažinách. Mayovi tak rázem přišlo příhodnější označení Suzuki Fart, tedy Prd.
Při tomto entrée asi není až tak překvapivé, že někdejší hladovějící novinář začíná svou recenzi podivným zápachem, který na vás zavane při každém otevření dveří, a to nikoliv jen v případě toho modelu, ale u všech Suzuki. Nicméně i přesto jde o působivý vůz, který není drahý, dobře jezdí - zvláště díky mikrohybridnímu systému - a může být specifikován v zajímavých barvách, které ostatní výrobci nenabízejí.
Toliko výcuc ze stručné Mayovy recenze. Pokud vám nevadí jazyková bariéra, můžete si ji přečíst celou na webu DriveTribe. Také za tímto internetovým projektem May částečně stojí, stejně jako jeho druzí dva kolegové, které taktéž nemusíme představovat a nejspíše ani jmenovat.




S množstvím fotek si May hlavu nedělal, nakonec ani servítky si nebral
Lépe vám nové Suzuki Ignis ukážou starší fotky z výstavní premiéry
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
včeraSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025George Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
BMW zastavilo výrobu elektromobilů, říká tomu „odložení produkce”. Trh je prý saturovaný
před 2 hodinamiVýkonná elektrická Kia nepřestává ruinovat majitele, za roční auto se zanedbatelným nájezdem v aukci nikdo nedal ani polovinu původní ceny
včeraČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
včeraNové BMW M3 dostane úplně nový typ spalovacího motoru, odhalil manažer automobilky, jsme na něj zvědavi
včeraVolvo v problémech oznámilo, že bude propouštět, musí ušetřit nejmíň 41 miliard Kč
včera
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.02. 08:53 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 05.01. 14:44 - pavproch
- Onboard videa 05.01. 09:03 - řidičBOB
- Táhneme na Brusel 04.30. 11:59 - abgx1
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.30. 08:43 - řidičBOB
- Cyklistické vlákno 04.29. 21:37 - jerry
- Čínská auta v ČR 04.29. 11:08 - Brus
- VZKAZY 04.28. 20:22 - GeneHawkins