Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě

Žádné nové nárazníky nebo kola, kanadský zpěvák si nechal svůj Rolls-Royce přepracovat do úplně jiné podoby, která evokuje vůz, jenž ani sama automobilka neposlala do výroby.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě

3.2.2021 | Petr Prokopec

Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě

/

Foto: Rolls-Royce

Žádné nové nárazníky nebo kola, kanadský zpěvák si nechal svůj Rolls-Royce přepracovat do úplně jiné podoby, která evokuje vůz, jenž ani sama automobilka neposlala do výroby.

Justina Biebera má řada lidí zafixovaného jako kanadskou popovou hvězdu, která na sebe strhává nemalou pozornost nejen svým uměním, ale také svými skandály. Řada z nich je přitom spojena s automobily, jichž je Bieber velkým milovníkem. Mezi ně svého času patřilo i Ferrari 458 Italia upravené firmou West Coast Customs. Zpěvák byl přitom jedním z vůbec prvních lidí, jenž se pyšnili rozšířeným bodykitem, čímž inspiroval řadu dalších.

Nás ovšem nyní zajímá, zda další lidé zatouží i po jeho nové hračce, kterou je Rolls-Royce Wraith. Ovšem od pohledu byste možná ani nepoznali, že to tento model. Také Bieberův Wraith si totiž vzali do parády tuneři z West Coast Customs a tentokrát snad překonali i sami sebe. Nesáhli po bodykitu konkurenční firmy Liberty Walk, ani po 20palcových kolech Forgiato. Místo toho britské kupé kompletně přestavěli tak, aby připomínal koncept 103EX z roku 2016. Tedy vizi značky, kde sama sebe vidí v příštích sto letech.

Zatímco koncept vycházel z prodlouženého Rolls-Royce Phantom a měřil 5,9 metru na délku, Bieberův vůz je o podstatných 60 centimetrů kratší. Díky tomu má vyváženější proporce, a jelikož jeho boky nejsou tak propadlé, možná vám přijde i přitažlivější. Jakkoliv vše záleží na úhlu pohledu - zepředu či při částečném bočním pohledu budete mít ke kritice jen stěží důvod, čím více se však váš zrak bude přesunovat k zádi, tím nejspíše budete rozpačitější.

Zajímavý nicméně není jen vzhled Bieberova vozu, nýbrž i spekulace s ním spojené. Zpěvák se totiž neměl inspirovat pouze designem konceptu, ale i hnacím ústrojím. Pod kapotu tedy mělo zamířit elektrické ústrojí, jenž nahradilo 6,6litrový dvanáctiválec twin-turbo s 632 koňmi a 800 Nm točivého momentu. Takové konverzi ale nic nenasvědčuje, vzadu vidíme dva výfuky, které stěží budou falešné.

Tak či onak jde o výjimečný stroj, který existuje v jediném exempláři a Biebera měl vyjít na více než 1 milion dolarů (cca 21,5 mil. Kč). Zpěvák si tak může být jist tím, že s ním bude budit větší pozornost než třeba za volantem dražšího Bugatti Veyron, které taktéž vlastní - nyní má auto jako nikdo jiný na celém světě.


Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě - 1 - Rolls-Royce Wraith Justin Bieber uprava 01Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě - 2 - Rolls-Royce Wraith Justin Bieber uprava 02Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě - 3 - Rolls-Royce Wraith Justin Bieber uprava 03
Justin Bieber si nechal Rolls-Royce Wraith... Ilustrační foto: Rolls-Royce

Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě - 4 - Rolls-Royce 103EX Concept 2016 nove foto 01Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě - 5 - Rolls-Royce 103EX Concept 2016 nove foto 02Justin Bieber ukázal svůj nový Rolls-Royce, má ho upravený jako nikdo na světě - 6 - Rolls-Royce 103EX Concept 2016 nove foto 03
...předělat tak, aby co nejvíce připomínal elektrický koncept 103EX z roku 2016. Výsledek můžete vidět na fotkách i videu níže, je skutečně svérázný. Foto: Rolls-Royce

Zdroje: carswithoutlimits@Instagram, effspot@YouTube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.