Mistr světa F1 poznává na Dakaru dosud nepoznané, musí si sám opravovat auto

Piloti Formule 1 jsou tradičně obklopeni celým týmem mechaniků, kteří za pár sekund vymění pneumatiky i jiné části vozu. Fernando Alonso to dobře zná, teď v Dakaru si ale musí poradit sám.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mistr světa F1 poznává na Dakaru dosud nepoznané, musí si sám opravovat auto

8.1.2020 | Petr Prokopec

Mistr světa F1 poznává na Dakaru dosud nepoznané, musí si sám opravovat auto

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Piloti Formule 1 jsou tradičně obklopeni celým týmem mechaniků, kteří za pár sekund vymění pneumatiky i jiné části vozu. Fernando Alonso to dobře zná, teď v Dakaru si ale musí poradit sám.

V neděli odstartovala letošní dakarská rallye. Té se vůbec poprvé účastní i dvojnásobný mistr světa Formule 1 Fernando Alonso, který ještě před sedmi měsíci neměl jedinou zkušenost s jízdou v terénu. Přesto od počátku prokazuje svůj jezdecký um a vlastně nikoliv pouze jen jezdecký. V pondělí jeho upravené Toyotě Hilux prasklo zavěšení. To španělský závodník musel opravit společně se spolujezdcem Marcem Comou, což jej stálo cenné tři hodiny.

Daná situace byla zachycena na video, Alonsa si tedy můžeme užít v naprosto odlišné roli, než v jaké jsme jej dosud znávali. „Pondělek byl překvapivý. Výsledek nedopadl zrovna dle našich představ, tak velkou časovou ztrátu jsme neočekávali, nicméně tempo bylo dobré. Ve voze se cítím pohodlně,“ uvedl závodník po odjetí úterní, tedy třetí etapy. V ní Alonso dojel na čtvrtém místě, se ztrátou 6 minut na vítěze Carlose Sainze.

I díky tomuto počinu španělský závodník přemýšlí o možném vítězství v jedné z následujících etap. Sám přiznal, že napomoci by mu mohla „dobrá startovní pozice. Doufejme tedy, že během příštích dní se mi povede dojet mezi prvními třemi či dokonce i vyhrát, což by bylo kouzelné.“ Zajímavé přitom je, že na vítězství v jedné z etap tipuje Alonsa dokonce i ředitel dakarské rallye David Castera, a to i přes jeho nedostatek zkušeností.

Je pak otázkou, zda by španělský závodník mohl zabojovat i o celkové zlaté vavříny. Aktuálně je až na 32. místě v pořadí. Na druhou stranu ale začíná ztrátu způsobenou pondělním defektem stahovat, neboť aktuálně je za vedoucím Sainzem již jen o 2 hodiny a 40 minut. K tomu mu nenapomáhají pouze jeho schopnosti, ale také fakt, že konkurence začíná mít větší problémy. Takový Khalid Al Qassimi totiž již odstoupil.

„Zatím jsme tu pouhé tři dny a je jisté, že se odehraje více dramat, než jsme jich dosud zažili. Doufejme, že nám se stane jen minimum možného a že dosáhneme poslední etapy a tak celou tuhle zkušenost dovedeme do zdárného konce,“ uzavřel své počínání Alonso. Pokud jste tedy jeho fanoušky, rovnou sevřete ruce v pěst. Stále je zde totiž šance, že by španělský závodník mohl přepsat historii.


Mistr světa F1 poznává na Dakaru dosud nepoznané, musí si sám opravovat auto - 1 - Fernando Alonso Dakar 2020 oprava zaveseni 01Mistr světa F1 poznává na Dakaru dosud nepoznané, musí si sám opravovat auto - 2 - Fernando Alonso Dakar 2020 oprava zaveseni 02
Fernando Alonso letos jede Dakar poprvé. A jakkoliv se to v pondělí, kdy volant vyměnil za opravářské nářadí, nezdálo, počíná si velmi dobře

Zdroj: Murat Gunarslan@Youtube

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše