Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho

Kdekdo z nás sní o supersportu od Lamborghini, miliony na jeho pořízení má ale málokdo. Ne každého ale tento stav odradí od snah si svůj sen splnit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho

26.7.2018 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kdekdo z nás sní o supersportu od Lamborghini, miliony na jeho pořízení má ale málokdo. Ne každého ale tento stav odradí od snah si svůj sen splnit.

Pokud jste mladí, bez závazků a srdce vám bije pro automobily, pak stoprocentně toužíte po sporťáku. Tedy po takovém voze, který zvládne zrychlení z klidu na stovku během mžiku oka, rozjede se na tempo, z nějž se dělá špatně i pilotům stíhacích letadel a jehož řev by dokázal paralyzovat i Tyranosaura, pokud by tedy Jurský Park nebyl pouhou fikcí. Problémem však je, že pokud jste se nenarodili se stříbrnou lžičkou v puse a nejste génius či velký klikař, můžete zůstat pouze u snu.

Edimar Souza Goulart z brazilského Rondonópolis rozhodně mezi dědice miliardových impérií nepatří. Stejně tak dosud nevymyslel aplikaci, jež by oslovila miliony uživatelů chytrých telefonů. Nicméně je poměrně schopným mechanikem a lakýrníkem, tak se rozhodl, že si své přání vlastnit Lamborghini vyplní svépomocí. Naštěstí nešel cestou loupežného přepadení, jak to v Brazílii občas bývá, místo toho se na 12 měsíců zavřel v garáži.

Osmadvacetiletý Brazilec totiž vzal svůj Fiat Uno z roku 2002 přetransformoval jej na Lamborghini Aventador, nebo něco na ten způsob. Prozatím je sice na půli cesty, neboť hotová je pouze karoserie, která navíc ještě postrádá finální lakování. Nicméně již tak budí nemalou pozornost - ve své domovině, která neoplývá zrovna pestrým vozovým parkem, zejména pozitivní. Zbytek světa ale již Edimara tolik nechválí.

Důvod negativních reakcí není třeba dlouho hledat, stojí za ním právě nová karoserie. Tu lze nazvat minimálně kuriózní, byť samozřejmě lze pochválit už snahu a kreativitu. Navíc veškeré modifikace vyšly mladého mechanika na pouhých 17 tisíc korun, což není zrovna vysoká částka. Výzvy k závodům ve sprintu by ale měl vždy odmítat - stejně jako totiž nebyl modifikován interiér, je standardní i mechanika.

Znamená to tedy, že pod kapotou se nenachází 6,5litrový dvanáctiválec, nýbrž pouze litrová pohonná jednotka Fire. Ta při spalování benzinu produkuje pouhých 55 koní, což i v kombinaci s nízkou hmotností 805 kilogramů nevede ke zrovna působivé dynamice. Stovky totiž vůz dosáhne za 15,2 sekundy, nejvyšší rychlost pak činí 151 km/h. Respektive činila, neboť nové zadní křídlo rozlet „Fiamborghini Unoventador“ bezesporu zredukovalo...


Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 1 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 01Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 2 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 02Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 3 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 03Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 4 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 04Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 5 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 05Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 6 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 06Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 7 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 07Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 8 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 08Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 9 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 09Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 10 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 10
Lamborghini Aventador lze pořídit již za necelých sto tisíc korun. I když jen jako repliku postavenou na bázi Fiatu Uno, která vám svou jízdní dynamikou tep rozhodně nezrychlí. Její vizáž by ale mohla hnout žaludkem

Mladý mechanik si postavil „Lamborghini” za 17 tisíc Kč. Vypadá podle toho - 11 - Lamborghini Aventador-Fiat Uno replika 11
Zde pak můžete novou kreaci porovnat s výchozím vozem

Zdroj: Edimar Goulart@Facebook

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše