Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití

Původně armádní speciál prošel zásadní proměnou, v terénu je tak schopnější a zajistí i několikadenní přežití mimo civilizaci. Nyní je na prodej a nepřijde nijak zvlášť draho.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití

26.4.2020 | Petr Prokopec

Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití

/

Původně armádní speciál prošel zásadní proměnou, v terénu je tak schopnější a zajistí i několikadenní přežití mimo civilizaci. Nyní je na prodej a nepřijde nijak zvlášť draho.

Pokud máte v kapse či na kontě 360 tisíc korun a toužíte po dopravním prostředku, máte poměrně slušné možnosti výběru. V rámci zcela nových vozů sice musíte zapomenout na luxusní výbavu či výkonné pohonné ústrojí, u ojetin se vám ale i toho může dostat měrou vrchovatou. Na jedno však ve většině případů můžete zapomenout, ať již jde o zcela nové nebo totálně ojeté auto. Máte-li totiž pocit, že stávající epidemie koronaviru je pouhým předvojem blížícího se rozsáhlejšího úpadku, pak vám žádný klasický vůz nepomůže.

Volvo C304 však rozhodně není obyčejným vozem. Nejde o nějakou limitovanou verzi hatchbacku C30, který byl v prodeji v letech 2006 až 2013. Místo toho tu máme armádní speciál, který dostal do vínku trojici náprav. Na délku měří 5,4 m, je 2,3 m široký, 1,9 m vysoký a váží 2,9 tuny. V rámci vojenského využití pak vozil hlavně komunikační techniku či zdravotnický materiál, osazen však mohl být i lehkou artilérií. Ve výrobě přitom byl v letech 1974 až 1984.

Nyní se jeden z vyrobených exemplářů objevil v prodeji, a pokud vás dennodenně straší ve snu zombíci, rozhodně byste měli zbystřit. Již tak schopný vůz prošel úpravou pro extrémní expedice, dvakrát se kupříkladu podíval do pohoří Ural. Majitel zážitkové firmy, který si jej nechal postavit, však v mezičase přesedlal na menší čtyřkolový model C303 a proto tento klenot nabízí za v úvodu zmíněných zhruba 360 tisíc korun, resp. za 13 000 Eur.

Co přitom za své peníze dostanete? Bez jakéhokoliv přehání opravdu stroj, se kterým se nemusíte obávat apokalypsy. Vůz vyrobený v roce 1977 byl totiž před šestnácti lety nakoupen přímo od armády a následně modifikován. Dorazilo schopnější terénní obutí, původní benzinový motor od Volva pak nahradil turbodiesel Land Roveru. Jeho výkon je sice nižší, za to má pro použití v terénu mnohem vhodnější průběh křivky točivého momentu.

Aby Volvo C304 navíc opravdu dostálo své reputaci, máme tu rovněž portálové nápravy, zvětšenou palivovou nádrž nebo řadu navijáků. Uvnitř se pak skrývají tři postele, malý vařič či televize. Dále je pak možné počítat s 20litrovou nádrží na pitnou vodu a 20litrovou nádrží na užitkovou vodu. To vám samozřejmě vystačí jen na několikadenní přežití, ovšem v dobách apokalyptických si jen málokdo může vybírat.


Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití - 1 - Volvo C304 1977 na prodej 01Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití - 2 - Volvo C304 1977 na prodej 02Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití - 3 - Volvo C304 1977 na prodej 03Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití - 4 - Volvo C304 1977 na prodej 04Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití - 5 - Volvo C304 1977 na prodej 05Pokud po koronaviru přijde apokalypsa, tohle armádní Volvo vám zaručí přežití - 6 - Volvo C304 1977 na prodej 06
Upravené Volvo C304 je ideálem pro přežití apokalypsy

Zdroj: Expedition Portal

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše