Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti

Je to jedno z těch aut, u kterých je už vlastnictví jednoho exempláře bráno jako rozmar, tak k čemu tři skoro stejná auta? Manny Khoshbin se to pokusil vysvětlit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti

15.5.2020 | Petr Prokopec

Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Je to jedno z těch aut, u kterých je už vlastnictví jednoho exempláře bráno jako rozmar, tak k čemu tři skoro stejná auta? Manny Khoshbin se to pokusil vysvětlit.

Manny Khoshbin patří mezi nejznámější sběratele exkluzivních aut na světě. Velké pozornosti se mu dostalo hlavně v loňském roce, kdy prodal svůj Koenigsegg Agera RS Phoenix. Důvodem nebyl až tak samotný prodej, ale zisk, který Mannymu přinesl. Pětiměsíční vlastnictví vozu mu vydělalo 1,9 milionu dolarů (cca 48,5 mil. Kč). Přepočteno na hodiny to bylo 495 dolarů (12 620 Kč) za každých 60 minut, čímž se v podstatě dostal na úroveň nejlépe placených sportovců historie. Na rozdíl od nich ale nemusel ani hýbnout prstem. Vydělané peníze pak nepřekvapivě znovu vrazil do své sbírky.

Po prodeji Koenigseggu se z Khoshbina stal jeden z nejvýznamnějších zákazníků Bugatti. Až do loňska realitní magnát vlastnil „pouze“ Veyron v provedení Linea Vincero od tuningové firmy Mansory. Vůz z roku 2008, který se pyšní doplňky v hodnotě jednoho milionu dolarů (25,5 mil. Kč) přitom jeden čas hodlal prodat. Nakonec si to rozmyslel a díky penězům za Ageru RS nakonec kupé doplnil o další zakázkové provedení Grand Sport Vitesse Rembrandt.

Tím nicméně rozšiřování kolekce neskončilo, ještě v závěru loňského roku si Khoshbin převzal také nový Chiron. Ani v tomto případě nicméně nešlo o standardní provedení, nýbrž o naprostý unikát, na kterém značka po tři roky pracovala s módní firmou Hermés. Tu realitní magnát nechává své vozy čalounit poměrně často, neboť se postarala o interiér jeho Pagani Huayra a stejně tak v současné době pracuje na unikátním McLarenu Speedtail.

Zpět ale k vozům Bugatti, které si Khoshbin nepořídil pouze proto, že může. Považuje to jednak za otázku prestiže a také za dobrou investici. Kupříkladu onu variantu Vitesse pořídil za 2 miliony dolarů (51 mil. Kč), předchozího majitele ovšem stála o milion dolarů více. Vůz měl loni najeto pouze lehce přes 1 200 kilometrů, stále tak lze mluvit o prakticky zcela novém kousku. I když z montážní linky již sjel před mnoha lety, nicméně v naprosto ojedinělém provedení.

Právě ona unikátnost je dalším důvodem, proč Khoshbin přidává do své kolekce v podstatě stále stejná auta, jen s jinými doplňky. Danou strategii neuplatňuje pouze u Bugatti, proto do jeho sbírky patří třeba i pět Mercedesů SLR McLaren. V případě Koenigseggu žádný další v Khoshbinově garáži nenajdete, Jesko si ale již realitní magnát objednal. Jestli půjde i v této době o tak dobré investice, ukáže čas.


Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 1 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 01Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 2 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 02Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 3 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 03Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 4 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 04Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 5 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 05Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 6 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 06Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 7 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 07Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 8 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 08Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 9 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 09Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 10 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 10Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 11 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 11Realitní magnát se pokusil vysvětlit, proč si koupil hned tři podobná Bugatti - 12 - Bugatti Chiron Hermes 2020 Manny Khoshbin 12
Manny Khoshbin je majitelem hned tří Bugatti, zakázkový Chiron Hermés převzal jako poslední

Zdroj: Manny Khoshbin@Youtube

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše