Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči

Tato nehoda Model S byla tak tvrdá, že se vytrhla a vznítila část článků baterie. Kvůli rozsahu poškození potřebovali hasiči k zásahu technika Tesly.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči

8.9.2016 | Marek Bednář | 16 příspěvků

Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tato nehoda Model S byla tak tvrdá, že se vytrhla a vznítila část článků baterie. Kvůli rozsahu poškození potřebovali hasiči k zásahu technika Tesly.

Tesla Model S se dostala do další smrtelné nehody, tentokrát u města Baarn v Nizozemsku. Stala se včera ráno na dvouproudé silnici v lese a pozoruhodné na ní je to, že baterie po srážce začaly hořet. Příčinu nehody zatím neznáme, víme ale, že vůz ve vysoké rychlosti - podle vyjádření Tesly nad 155 km/h - sjel se silnice a narazil do stromu. Řidič byl mrtvý ještě dříve, než se na místo dostali záchranáři. O dalších pasažérech ve voze nemáme zprávy.

Podle hasičů bylo problematické požár uhasit, nevěděli, jak se k autu přiblížit, aby nebyli zasaženi elektřinou. Tělo řidiče tak zůstalo ve voze. Tesla na místo poslala technika, který hasičům poradil, jak se k vraku chovat, aby se vyhnuli elektrickému proudu. Byly to právě baterie, které hořely - několik jednotlivých článků bylo při nárazu vytrženo ven z akumulátoru a vzplálo.

Samotný fakt, že Model S je elektromobil, podle Ronalda Boera, mluvčího zasahujících hasičů, problémem nebyl. Situaci komplikovala míra jeho destrukce. „Kdyby to auto bylo na kolech, hasiči normálně nemívají problém baterie odstavit. Tenhle vůz ale byl kompletně zničen, což znesnadňovalo práce. V takové situaci nikdy nevíte, co se může stát,” vysvětlil.

Co zatím z prohlášení Tesly kromě rychlosti výše víme, je, že Autopilot nebyl aktivní v době nehody. Budeme-li spekulovat, může nás napadnout, že se majitel tohoto Modelu S jel ráno projet - nebo jen někam opravdu spěchal - a ve vysoké rychlosti ztratil nad vozem kontrolu. Akumulátor je v případě Modelu S integrální součástí šasí, takže aby se ho kousek vytrhl a začal hořet, je skutečně neobvyklé, náraz musel mít obrovskou sílu. I to jsou ale nové výzvy související s elektromobily - podívejte se sami na to, jak to chvíli i později po nárazu na místě vypadalo. Hezká podívaná to ale není..


Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 1 - nehoda tesla nl horici baterie 01Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 2 - nehoda tesla nl horici baterie 02Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 3 - nehoda tesla nl horici baterie 03Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 4 - nehoda tesla nl horici baterie 04Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 5 - nehoda tesla nl horici baterie 05Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 6 - nehoda tesla nl horici baterie 06Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 7 - nehoda tesla nl horici baterie 07Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 8 - nehoda tesla nl horici baterie 08Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 9 - nehoda tesla nl horici baterie 09Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 10 - nehoda tesla nl horici baterie 10Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 11 - nehoda tesla nl horici baterie 11Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 12 - nehoda tesla nl horici baterie 12Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 13 - nehoda tesla nl horici baterie 13Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 14 - nehoda tesla nl horici baterie 14Tesla Model S těžce havarovala. Baterie vypadly a začaly hořet, auta se báli i hasiči - 15 - nehoda tesla nl horici baterie 15
Náraz ve vysoké rychlosti mířil přesně na levou přední půlku auta, soudíme dle poškození. Řidič neměl šanci ani ve voze s tak špičkovou pasivní bezpečností, jako je Tesla Model S

Zdroje: Electrek, Autoblog.nl

Marek Bednář

Diskuze 16 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše