Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc

Ježdění skutečným autem po skutečném okruhu jistě nabídne víc, i tohle místo ale má svou poetiku. Bude jedním z nejúchvatnějších svého druhu na celém světě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc

18.5.2018 | Mirek Mazal | 1 příspěvek

Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ježdění skutečným autem po skutečném okruhu jistě nabídne víc, i tohle místo ale má svou poetiku. Bude jedním z nejúchvatnějších svého druhu na celém světě.

Na příští měsíc je plánováno otevření největší motokárové dráhy na americkém kontinentu. V areálu zábavního centra na promenádě Clifton Hill nedaleko Niagarských vodopádů má být v průběhu června otevřena největší mnohaúrovňová motokárová trať široko daleko. Trasa mezi startem a cílem přes několik pater měří 610 metrů. Konstrukce dlouhého závodiště si vyžádala 272 tun oceli a 4 450 tun betonu na 2 000 metrů stavební plochy.

Vedoucí stavební firmy Harry Oakes tvrdí: „Abych to shrnul pár slovy, je to něco jako motokáry na steroidech.“ Propagační video přímo z místa zábavy pro malé i velké ukazuje několik zatáček a převýšení, kde bude možné řádit za volantem malého závodního vozítka. Spirálovité nájezdy vedou na střechu budovy a poté směr pokračuje dolů dlouhým zvlněným sjezdem k následné technické sekci přes cíl znovu do spirály.

Kapacita 36 motokár vystačí na dovádění po celý den, rychlost jedné z nich se může vyšplhat na 24 km/h. Číslo se nezdá závratně vysoké, ale profil závodiště nepotřebuje víc. Na pilování nájezdů do zatáček není lepšího prostředí. Motokáru tolik nebolí, když člověk pozdě zatočí a zadkem škrábne gumový nárazník.

Zakroucení některých částí a barevné sladění věrně připomíná staré videohry od Nintenda. Na začátku devadesátých let vyšla série Mario Kart s maskotem Mariem za volantem. Postavička v modrých kalhotách s červenou čepicí a knírkem ujížděla klikatými cestičkami dalším animovaným figurkám ve velmi podobném prostředí. Takže pokud vás baví řízení a v mládí vám nebyly cizí videohry, tohle vypadá jako slušný tip na letní dovolenou...


Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 1 - Nejuzasnejsi motokarova trat sveta dalsi 01Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 2 - Nejuzasnejsi motokarova trat sveta dalsi 02Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 3 - Nejvetsi motokarova trat v Americe 04Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 4 - Nejuzasnejsi motokarova trat sveta dalsi 03Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 5 - Nejuzasnejsi motokarova trat sveta dalsi 04Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 6 - Nejuzasnejsi motokarova trat sveta dalsi 05Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 7 - Nejuzasnejsi motokarova trat sveta dalsi 06Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 8 - Nejvetsi motokarova trat v Americe 02Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 9 - Nejvetsi motokarova trat v Americe 03Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 10 - Nejvetsi motokarova trat v Americe 05Tohle je asi nejúžasnější motokárová trať světa. Místo jak z videohry otevře za měsíc - 11 - Nejvetsi motokarova trat v Americe 06
V Ontariu postavili něco pro nenasytné řidiče. Členitá dráha vede na střechu a zase dolů, celkem měří 610 metrů

Zdroj: MLive@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše