Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí

Filmové hvězdy jeho kalibru se při natáčení podobných scén obvykle nechávají nahradit kaskadéry, zvlášť je-li jim 58 let. Tom Cruise ale jakoby nestárl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí

26.8.2020 | Petr Prokopec

Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí

/

Foto: Asad Empire@Youtube

Filmové hvězdy jeho kalibru se při natáčení podobných scén obvykle nechávají nahradit kaskadéry, zvlášť je-li jim 58 let. Tom Cruise ale jakoby nestárl.

Před necelými dvěma měsíci oslavil herec a producent Tom Cruise své osmapadesáté narozeniny. V tomto věku již řada lidí má problém vyjít po schodech i pár pater. Jedna z velkých hvězd Hollywoodu ale soustavně dokazuje, že pro ni běžná měřítka neplatí. Cruise se zejména při natáčení „nemožných misí“ vrhá po hlavě do takových kaskadérských kousků, na něž si netroufnou ani mnohem mladší a léta trénovaní jedinci. A výjimku herec neudělal ani při natáčení nejnovější Mission: Impossible 7.

Nové dobrodružství agenta Ethana Hunta se původně začalo točit v Itálii, nicméně filmaře krátce po spuštění kamer vyhnal ze země koronavirus. Cruise a spol. se nakonec zabydleli ve Velké Británii, a to na bývalé vojenské základně v Oxfordshire. Zde před dvěma týdny došlo k nečekanému incidentu, během kterého lehla popelem velká část kulis. Mnohem podstatnější je však zdržení, neboť natáčení bylo přerušeno, což herec, který zrovna natáčel na jiném místě jinou scénu, nepřijal s nadšením

Nicméně momentálně je Cruise zpátky na place a znovu překvapuje svým odhodláním. Je totiž třeba dodat, že za oním požárem stál kaskadérský kousek, který je součástí scény, jež měla být jednou z nejdražších v celé britské historii. Jen její přípravy zabraly 6 týdnů. Když ovšem došlo před oněmi dvěma týdny na zkušební skok motocyklu s kaskadérem, věci nedopadly dle plánu. Stroj totiž nespadl na zem, nýbrž na záchranné polštáře, kde explodoval. Následně pak vzplály i kulisy.

Cruise uplynulých dnech natáčel přesně tentýž kousek a třebaže jeho i motocykl jistily záchranné dráty, z pohledů na něj mrazí - herec jako by bezvládně padal na zem poté, co se pustí motorky. Na rampě dlouhé 198 m se musel pořádně rozjet a poté vznést nějakých 152 metrů do vzduchu. Tím ovšem jeho krkolomné kousky ve filmu nekončí, neboť Cruise má již za sebou i natáčení scény, kdy visí z vrtulníku ve výšce tří tisíc metrů. Jak již sám dříve uvedl, v sedmé misi budou podobné extrémy hned tři.

Je tedy možné, že to nejzajímavější nás ještě čeká. Ostatně Cruise má v plánu i snímek Mission: Impossible 8, který má být velkým finále celé ságy. Herec jej chce natočit ještě před svou šedesátkou, pro což má velmi dobrý důvod - po oslavách tohoto jubilea chce s kaskadérskými kousky, při nichž jde o život, skončit. A ruku na srdce, my si vlastně agenta Ethana Hunta bez toho nedokážeme představit. Doufejme tedy, že nyní již vše půjde jak na drátkách a Cruise osmičku stihne.


Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí - 1 - Mission Impossible 7 2020 motocyklovy skok 01Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí - 2 - Mission Impossible 7 2020 motocyklovy skok 02Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí - 3 - Mission Impossible 7 2020 motocyklovy skok 03
Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí - 4 - Mission Impossible 7 2020 motocyklovy skok 04Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí - 5 - Mission Impossible 7 2020 motocyklovy skok 05Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí - 6 - Mission Impossible 7 2020 motocyklovy skok 06Tom Cruise znovu popírá svůj věk, z jeho nejnovějšího kousku při natáčení mrazí - 7 - Mission Impossible 7 2020 motocyklovy skok 07
Tom Cruise i nadále dokazuje, že v jeho případě věk nic neznamená. Na podobné kousky se cítíme staří i už v nižším věku. Foto: Valentine/Bridger/Dean/SplashNews.com

Zdroj: The Daily Mail

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše