Tom Cruise už si u Bugatti nesmí koupit auto, ač je jedním z nejslavnějších klientů

Cruise je jedním z nejslavnějších a nejbohatších herců posledních dekád a současně i velkým automobilovým nadšencem. Ve své garáži má i Veyron, další Bugatti k němu ale nepřidá, nesmí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tom Cruise už si u Bugatti nesmí koupit auto, ač je jedním z nejslavnějších klientů

19.5.2020 | Petr Prokopec

Tom Cruise už si u Bugatti nesmí koupit auto, ač je jedním z nejslavnějších klientů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Cruise je jedním z nejslavnějších a nejbohatších herců posledních dekád a současně i velkým automobilovým nadšencem. Ve své garáži má i Veyron, další Bugatti k němu ale nepřidá, nesmí.

Tom Cruise je jednou z hollywoodských legend, přičemž radost divákům dělá zejména jako agent Ethan Hunt. V této roli se ukázal na stříbrném plátně již šestkrát, přičemž v každém novém snímku krkolomnými kousky překonal ten předchozí. Paradoxně však za jeho největší „nemožnou misí“ nestojí scénáristé, jakožto spíše osud spojený s jeho posedlostí auty.

Abychom vysvětlili, oč se jedná, musíme zamířit zpět do roku 2006. Tehdy měl premiéru třetí díl série Mission: Impossible, a Cruise se rozhodl dorazit na premiéru ve zcela novém Bugatti Veyron. Právě tato skutečnost umocňovala význam celé akce, neboť hypersport z Molsheimu byl na světě teprve pár měsíců. Hollywoodský herec byl tak jedním z mála lidí, kteří se jeho vlastnictvím mohli pochlubit. Automobilka nicméně pro změnu díky hvězdnému statutu Cruise mohla počítat s velkou pozorností médií i fanoušků.

Zpočátku přitom vše klapalo jako na drátkách, neboť herec přijel na červený koberec, kde vůz ponechal v záři reflektorů. Sám pak jako pravý gentleman šel otevřít dveře své tehdejší manželce Katie Holmes. Nicméně v celém procesu nastala chyba. Dveře totiž nešly otevřít, a to po nějakých 30 sekund. Velmi pravděpodobně proto, že Cruise nejspíše nevypnul zapalování, a proto nedošlo ani k odemčení jiných dveří, než těch jeho.

Výsledkem tak nejspíše byla situace, kterou řada z nás již zažila. Normálně o nic ne nejde, v tomto případě byl ale výsledkem trapas, který se Bugatti nehodil do krámu. Z dnešní pohledu jde o naprostou prkotinu, na kterou si málokdo vzpomene, ovšem Bugatti posedlé dokonalostí tento incident neslo těžce. A slavného herce zapsalo na černou listinu. Napřímo si tedy hollywoodská ikona již v Molsheimu nové auto koupit nemohla a nejspíše proto dodnes žádné další Bugatti nemá.

Je otázkou, jestli si dnes ještě někdo v automobilce na tuto příhodu vzpomene, spíše předpokládáme, že zákaz kvůli takovému nesmyslu rozlítil samotného Cruise, který už další Bugatti ani nechce. A kdyby chtěl, onen zákaz beztak nebude příliš efektivní. Herec snadno může vůz koupit u značky přes prostředníka, stejně jako může nakupovat u některého z prodejců či na trhu s ojetinami. Pokud tedy bude chtít Veyron či Chiron, snadno si je může dovolit. Stejně jako má majetek na to, aby si pořídil klidně i Type 41 Royale či Type 57 Atlantic.

Lze přitom už jen dodat, že automobilka z Molsheimu nevede podobné žabomyší války jen s Cruisem. Na její černé listině jsou totiž i tací lidé jako Simon Cowell či Jenson Button. Známý porotce reality show a někdejší pilot Formule 1 přitom udělali vlastně ještě méně než filmový Ethan Hunt. Své vozy totiž měli prodat příliš brzy po koupi, což automobilku lpící kromě technické dokonalosti také na věrnosti nepotěšilo.


Tom Cruise už si u Bugatti nesmí koupit auto, ač je jedním z nejslavnějších klientů - 1 - Tom Cruise a Bugatti Veyron 2006 01Tom Cruise už si u Bugatti nesmí koupit auto, ač je jedním z nejslavnějších klientů - 2 - Tom Cruise a Bugatti Veyron 2006 02Tom Cruise už si u Bugatti nesmí koupit auto, ač je jedním z nejslavnějších klientů - 3 - Tom Cruise a Bugatti Veyron 2006 03
Tom Cruise před 14 lety nezvádl na jedničku otevřít dveře Bugatti Veyron u spolujezdce. Automobilka jej za to dala na černou listinu

Zdroj: Drive Tribe

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše