Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
V ČR je na prodej auto za 76,7 milionu Kč, vzácný stroj, který miloval i Steve McQueen
24.8.2020 | Mirek Mazal
V české inzerci nenajdete mnoho tak drahých a vzácných aut, která by se tu skutečně fyzicky nacházela. Tohle Ferrari je výjimkou, v krásném stavu je k mání v Ostravě.
Jeden z pouhých 351 vyrobených kusů Ferrari 250 GT Berlinetta Lusso patřil kdysi i slavnému herci z nezapomenutelné honičky v ulicích San Franciska. Steve McQueen se zakoukal do nádherných tvarů údajně nejelegantnějšího Ferrari všech dob, proto si jedno z nich pořídil i pro sebe. Filmová hvězda už nežije a jeho poklad byl vydražen v aukci, český prodejce ale nabízí šanci pocítit auru sporťáku ze šedesátých let na vlastní kůži komukoli z místních.
Tedy komukoli, kdo je ochoten na stůl vysázet 76 700 000 Kč. Za tuto cifru je k dispozici exemplář z prvních let výroby, který prošel celkovou renovaci včetně motoru, nového modrého laku a kontrastního interiéru. Vypadá jako čerstvě po převzetí z výrobní linky v Modeně v roce 1963. Renovace musela proběhnout na úrovni, neboť auto získalo certifikát autenticity od Ferrari. Image stroje podtrhují kola s drátěným výpletem přímo z italské dílny Borrani.
Jednotlivé části jsou prakticky netknuté člověkem, tachometr ukazuje 744 najetých kilometrů od renovace. Třílitrový dvanáctiválec o výkonu 180 kW (245 koní) se třpytí jako stříbrný podnos a stejně uctivé tvrzení platí o každém milimetru vzácného veteránu.
Usednout do rudého sedadla bez hlavové opěrky by byl teleport v čase do období drsných mužských charakterů s cigaretou v koutku úst. Stroj času skoro za skoro 77 milionů je výzva pro sběratele, pravá frajeřina ale bude tento vůz vytáhnout do ulic města jako kterýkoli jiný. Bude za vámi muset stát hodně dlouhá kolona zánovních aut, aby vyvážila hodnotu jediného skvostu se vzpínajícím se koníkem ve znaku.




















Ferrari 250 GT Lusso čeká v Ostravě na kupce, který bude ochoten vysázet na stůl téměř 77 milionů Kč. Foto: AR Cars
Zdroj: AR Cars
Bleskovky
Nové Lamborghini potvrdilo svou marnost, podlahu s ním vytřel „americkej kýbl” za míň než polovinu, ač vše hrálo proti němu
dnes
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Mechanik koupil nejlevnější Bentley s motorem W12 v Evropě a ukázal světu, proč dnes tahle auta stojí pakatel
před 2 hodinami
Poslední novinka Ferrari s auty nesouvisí vůbec nijak, přesto ve výsledku může i jeho autům pomoci
před 3 hodinami
Ojetý VW ID.4 se dá už po pár letech služby pořídit velmi levně. Důvodů pro to je ale jako máku
před 5 hodinami
Rolls-Royce odhalil dieselový desetiválec budoucnosti s výkonem 1 900 koní, to byste v roce 2026 nečekali
před 6 hodinami
VW poprvé ukázal své další nové SUV, kromě rozvoru a zavazadelníku se nemá čím chlubit
před 8 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
