Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž

Říkejme tomu „česká cesta”, neboť dotyčný v podstatě jen našel způsob, jak mezi pravidly prokličkovat ke stavu, který mu vyhovuje. Vše má ale jeden háček, musí žádat své příznivce, aby se nepřihlašovali k odběru videí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž

25.10.2019 | Petr Miler

Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Říkejme tomu „česká cesta”, neboť dotyčný v podstatě jen našel způsob, jak mezi pravidly prokličkovat ke stavu, který mu vyhovuje. Vše má ale jeden háček, musí žádat své příznivce, aby se nepřihlašovali k odběru videí.

Přesně před dvěma měsíci jsme vás informovali o podivné kauze známého youtubera, který se v celém světě proslavil díky kompilacím akčních záběrů ze Severní smyčky Nürburgringu. Na kanálu Auto Addiction na Youtube vystavoval rozličné zajímavé situace, největší pozornost ale věnovat záběrům nehod a nepovedeným průjezdům, po kterých diváci zjevně prahli nejvíce.

Po našem soudu šlo o výhodný obchod pro všechny zúčastněné - youtuber měl svá cenná zhlédnutí, Nürburgring pozornost internetové komunity nadšenců, ze které do značné míry žije. Jenže vedení okruhu se nelíbilo, že je jím řízený svatostánek rychlosti prezentován v negativních souvislostech a proti majiteli kanálu, jistému Nickovi E., začali aktivně vystupovat. A i když on sám tvrdí, že s vedením okruhu zkoušel najít společnou řeč, vše vygradovalo tak, že byl policií z míst přilehlých okruhu vyveden.

Český autor podobných videí by si asi řekl něco ve stylu „zavřít můžou, pustit musí” a natáčel by dál, Nick je ale Němec. Situaci tak bral vážně a videa z okruhu na kanálu Auto Addiction přestal publikovat. Po dvou měsících je ovšem zpátky s kanálem Ring Addiction a... dělá v podstatě úplně to samé.

V pravidlech Nüburgringu našel mezeru, která mu něco takového dovolila - osobně má zákaz a na svém kanálu též nic publikovat nesmí, pravidla ale omezují v činnosti pouze kanály s více jak 10 tisíci odběrateli. Našel si tedy kameramana, toho vyslal k okruhu a na novém kanálu videa vystavuje dál. Úskalí? Tušíte ho - oněch 10 tisíc odběratelů, které nesmí překročit, jinak bude tam, kde už byl.

Zatímco tedy na konci asi tak 98 % videí na Youtube dnes uslyšíte něco jako „zmáčkněte odběr a zvoneček”, až vás z toho brzy bude bolet hlava, Nick E. žádá diváky, aby si kanál k odběru v žádném případě nepřihlašovali, neboť by ho svou přízní snadno zase položili. A zatím se mu to daří - z 9 700 zhlédnutí prvního videa nemá zatím žádného odběratele. To zní jako úspěch, je ale otázkou, zda kanál může být bez odběratelů úspěšný jen na základě toho, že jej lidé budou sledovat zcela z vlastní vůle. Máme obavu, že nikoli.


Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž - 1 - Auto Addiction comeback Ring Addiction 01Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž - 2 - Auto Addiction comeback Ring Addiction 02Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž - 3 - Auto Addiction comeback Ring Addiction 03Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž - 4 - Auto Addiction comeback Ring Addiction 04Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž - 5 - Auto Addiction comeback Ring Addiction 05Youtuber, kterému zakázali natáčet na Ringu, našel kličku, jak dál publikovat totéž - 6 - Auto Addiction comeback Ring Addiction 06
První video nového kanálu Ring Addiction na Youtube obsahuje přesně to, co dříve Auto Addiction. Jen místo statisíců odběratelů jich má přesně 0

Zdroj: Ring Addiction@Youtube

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše