Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek

Sedm aut bez kapot či předních světel čekalo ráno na majitele z českého Jirkova. Oblíbenosti Škodovek a hlad po levných dílech v tom jistě hrály roli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek

10.3.2016 | Marek Bednář | 24 příspěvků

Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sedm aut bez kapot či předních světel čekalo ráno na majitele z českého Jirkova. Oblíbenosti Škodovek a hlad po levných dílech v tom jistě hrály roli.

Pamatujete si na „okradený” nizozemský Mercedes CLS, ze kterého zmizelo v podstatě všechno, co se dalo odšroubovat, a to přímo před domem majitele? Byl to docela kuriózní případ a majitel vozu dokonce vypsal odměnu za nalezení dílů. Jaký byl další vývoj, nevíme, ale pochybujeme, že se ke „svým věcem” tento Mercedes dostal zpátky

Zdálo se to být daleko, nikoliv nepodobný případ se ale stal ve Vinařicích, části Jirkova, v noci na pondělí 7. března. Byly tu ovšem podstatné rozdíly - „okraden” nebyl jeden Mercedes, ale minimálně sedm Škodovek. Všechny vozy spojovalo kromě značky to, že byly zaparkované na obchvatu sídliště. Z některých oken domů na ně tedy muselo být vidět, zloděje to přesto netrápilo.

Silnice, na které ke krádežím došlo, je běžně osvětlena pouličními lampami. Jenže zrovna v danou noc lampy nad ránem na několik hodin zhasly. Není aktuálně známo, jestli si takto sami lupiči připravili terén, nebo jestli to byla náhoda, ale sázeli bychom spíš na první možnost. Nikoliv proto, že bychom se příliš dívali na bondovky, ale spíš proto, že by byla skutečně velká náhoda, kdyby byli lapkové shodou okolností byli v tento čas připraveni „pracovat”.

Příležitostný zloděj, který by náhodou využil situace, by také asi neposbíral kapoty a přední světla z několika Octavií, Fabií a Roomsterů, musela se účastnit dodávka nebo auto s přívěsem, ačkoliv tuto informaci také berte jako naši spekulaci. V rukou ale odnesete sotva jednu kapotu a také byste s kapotou na hřbetě byli ve čtyři ráno dost podezřelí komukoli, koho byste potkali.

Zloději se do aut dostávali rozbitím okének na straně, kde bylo křoví, takže nebyli od domů tolik vidět. Pak otevřeli kapoty a odmontovali je. U některých aut, na fotografiích vidno Octavie, zmizela také přední světla. „Chybí jen kapota a rozbité je okýnko. Divil jsem se, že uvnitř zůstalo rádio. Naštěstí ho mám pojištěné, akorát než se to vyřídí, nebudu mít měsíc auto,” uvedl jeden z poškozených pro chomutovský Deník.

Podle informací policie bylo takto očesáno sedm aut a škodu odhadují na 124 tisíc Kč. To se nám zdá dost, však jen na jednom autě znamená oprava koupi nového bočního skla, dvou světel, kapoty, lakování a montáž toho všeho... To samo o sobě bude stát vysoké desetitisíce a totéž se ve větší či menší míře stalo sedmkrát.

Šance, že majitelé své kusy vozů ještě někdy uvidí, je dost malá, protože zrovna světla a kapoty není jak identifikovat. Podle starosty Jirkova je krádež dílů v takovémto rozsahu ojedinělá, ovšem stát se může. A odhaluje jedno z úskalí ojetých škodovek - pro oblíbenost této značky se nejen často stáčejí tachometry, ale také je velká poptávka po levných použitých náhradních dílech, bohužel.


Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 1 - ocesane skodovky jirkov 01Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 2 - ocesane skodovky jirkov 02Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 3 - ocesane skodovky jirkov 03Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 4 - ocesane skodovky jirkov 04Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 5 - ocesane skodovky jirkov 05Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 6 - ocesane skodovky jirkov 06Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 7 - ocesane skodovky jirkov 08Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 8 - ocesane skodovky jirkov 07
Tento případ se stal před pár dny v České republice

Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 9 - okradeny mercedes cls 01Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 10 - okradeny mercedes cls 01aAuto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 11 - okradeny mercedes cls 02Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 12 - okradeny mercedes cls 03Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 13 - okradeny mercedes cls 04Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 14 - okradeny mercedes cls 05Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 15 - okradeny mercedes cls 06Auto už vám přes noc „očešou” i u nás, takhle zloději zřídili sedm škodovek - 16 - okradeny mercedes cls 07
Nedávno v Holandsku byli zloději „důkladnější”, ale už ne o mnoho

Zdroje: Deník, e-Chomutovsko

Marek Bednář

Diskuze 24 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše