Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu

Narazit na zdánlivě výhodnou nabídku dobře vypadající ojetiny prestižní značky za překvapivě nízkou cenu není až tak složité. Nemusí to být špatná koupě, ale může, však se podívejte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu

28.9.2019 | Mirek Mazal

Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu

/

Narazit na zdánlivě výhodnou nabídku dobře vypadající ojetiny prestižní značky za překvapivě nízkou cenu není až tak složité. Nemusí to být špatná koupě, ale může, však se podívejte.

Nadšenci z britského Car Throttlu už prosluli svými experimenty s levnými ojetými vozy. Tyto hrátky jim do značné míry umožňuje specifický britský trh, kde auta velmi rychle ztrácí svou hodnotu. Za vcelku zanedbatelné částky tam lze pořídit i kdysi velmi drahá auta - na první pohled vypadají zachovale a zachovalá být mohou, při podrobnějším zkoumání ale také mohou vyjevit docela jiný obrázek.

Posledním takto pořízeným vozem je zřejmě nejlevnější Mercedes-Benz S500 na britských ostrovech. Po týdenním seznamování se s ním Alex Kersten z Car Throttlu zamířil ke specialistovi na ojeté Mercedesy. Limuzína plná přepychové výbavy dojela na zvedák vlastními silami bez toho, že by cokoliv ukazovalo na vážné problémy. Detailní prohlídka ale ukázala docela jiný stav a výsledná cenová nabídka servisu vracejícího vůz do bezvadného stavu zadupala do země všechny teoretické předpoklady o dobré koupi.

Přestože interiér dále zastává službu na výbornou a bez viditelných chyb, už letmý pohled na exteriér a rozsáhlou korozi mnoha panelů karoserie naznačil, že pod sukněmi nebude vše v pořádku. Technik provádějící prohlídku už po zkušební jízdě naznačoval problém s katalyzátory a nelíbil se mu ani nepravidelných chod pětilitrového osmiválce. Pohled pod zvednutou kapotu potvrdil pochybný stav pohonné jednotky. Pozdější exkurze pod autem pokračovala v podobném stylu - kapky oleje s vůlemi podvozku potřebovaly už dávno vyřešit, stejně jako špatný výfukový systém.

Přisvícením na detaily zavěšení kol si člověk říká, jak ojetý Mercedes mohl vůbec držet rovný směr. Unavené komponenty přenesly váhu na další díly nápravy, které stářím postupně ztratily své původní vlastnosti. Výsledkem je nutnost výměny všech provázaných částí usměrňující jízdu. Únavu podvozku nejlépe naznačily nerovnoměrně sjeté pneumatiky.

Hledání závad se v závěrečné fázi odehrálo prostřednictvím počítače s diagnostickým programem. Čtečka řídících jednotek zobrazila několik dalších chyb, které je potřeba přičíst ke všem předchozím závadám zběžného zjištění. Rychlá kontrola zabrala jen několik minut, přesto si automechanik zaznamenal tolik položek, že je musel jít sečíst do kanceláře.

Po desetiminutovém sčítání cen náhradních dílů a času potřebného na opravy se technik vrátil. Specialista na Mercedesy vidí rozpočet na celkové uvedení do alespoň uspokojivého stavu S500 na 8 150 britských liber, což je astronomických 238 tisíc českých korun. Vyřešení úplně všech potíží včetně koroze by stálo dohromady okolo 11 tisíc liber (321 tisíc Kč). Jen jedno přední světlo polkne 1 tisíc GBP (29 tisíc Kč), tolik zaplatili lidé z Car Throttlu za celé auto. Uvedení do prvotřídního stavu by tedy vyžadovalo více než desetinásobnou investici.

Tento příběh s sebou nese opětovné potvrzení zkušeností dávno nabytých mnoha jinými kupci ojetin. I když se vám na první pohled a při zkušební jízdě auto zdá být v pořádku, nechte ho prohlédnout specialistou. Pak se z na první pohled výhodné koupě nestane pokladnička s hodně hlubokým dnem. Stejně tak tento příběh připomíná, že původně drahá auta neztrácí cenu raketovým tempem pro nic za nic - udržovat je při životě v bezvadném stavu bývá hodně drahé a pokud některý z majitelů péči zanedbá, vysoké účty za opravy padnou na vás.


Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 1 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 01Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 2 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 02Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 3 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 03Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 4 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 04Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 5 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 05Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 6 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 06Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 7 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 07Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 8 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 08Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 9 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 09Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 10 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 10Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 11 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 11Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 12 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 12Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 13 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 13Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 14 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 14Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 15 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 15Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 16 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 16Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 17 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 17Nadšenci levně koupili ojetý Mercedes S ve zdánlivě skvělém stavu, kontrola ukázala realitu - 18 - Mercedes Benz S500 W220 oprava za 300 tisic 18
Mercedes-Benz třídy S W220 funguje, ale podrobným pohledem se snadno najdou nedostatky za desetinásobek pořizovací ceny - tohle nebyla dobrá koupě, ač se tak na první pohled jevila

Zdroj: Car Throttle@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše