Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr

Němci přestali diesely kupovat do té míry, že se skladové vozy staly pro dealery skoro neprodejnými. Museli tak přistoupit k až extrémním slevovým akcím.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr

16.4.2018 | Petr Prokopec | 78 příspěvků

Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Němci přestali diesely kupovat do té míry, že se skladové vozy staly pro dealery skoro neprodejnými. Museli tak přistoupit k až extrémním slevovým akcím.

Diesely to v poslední době nemají jednoduché. Z nám nejbližších míst to platí zejména o Německu, kde se po tamním přelomovém soudním rozhodnutí dostaly naftové motory skoro na černou listinu. S ohledem na okolnosti je ještě pochopitelné, že lidé přestali kupovat ty ojeté, což jejich ceny poslalo ke dnu. Méně pochopitelné je, že nekupují ty ani nové, jenže je to tak. A pro trh nových aut to má úplně stejné důsledky.

Pokud jde o nově objednané vozy, automobilky se snaží rozpumpovat prodeje prodloužením tzv. šrotovného, které znamená další snížení ceníkových cen a k dispozici je i pro zákazníky z České republiky. I to znamená velký posun cen směrem dolů, opravdu extrémní pokles ale zaznamenaly skladové vozy v méně žádaných specifikacích, kterých se dealeři zjevně nemohou zbavit. Právě na takové nabídky si posvítil portál MeinAuto.de a vybral nové vozy s nejvyššími celkovými slevami oproti aktuálním ceníkovým cenám, které se v dubnu dosud objevily v nabídce.

Rekordmanem se v tomto případě stal skladový VW Passat 1,6 TDI ve výbavě Trendline, za který nyní můžete zaplatit o téměř polovinu méně, než hlásají oficiální dokumenty. Abychom nemluvili jen obecně, původní ceníková cena tady činila 29 775 Eur (cca 753 150 Kč), výše slevy 45,71 % respektive 13 610 Eur (344 300 Kč) ale znamená, že auto bylo k mání za pouhých 16 523,41 Eur (417 950 Kč).

Taková sleva je vážně výjimečná, okolo 30 procent níže se ale dostávají skladové nové diesely celkem běžně. Z výběru MeinAuto.de je nejníže naftová Kia Sportage, která je ale pořád o 25,92 % levnější než podle ceníku. Všechny další zmiňované vozy se slevami dostaly výše a třeba takové Audi A4 Avant 2,0 TDI lze koupit i o 37,37 % levněji než dle standardní nabídky. Konkrétně to znamená, že u čtyř kruhů lze ušetřit až 13 920 Eur (352 100 Kč).

Pokud tedy máte zájem o nový diesel, Německo se nyní zdá být tím správným místem k nákupu - 30procentní slevy na nové vozy čeští dealeři běžně nenabízejí. Je ale třeba dodat, že takový stav nejspíše nepotrvá dlouho, neboť masivní slevové akce pochopitelně fungují i na Němce a zásoby skladových vozů nejsou nekonečné. Podle MeinAuto.de jen za pouhé dva dubnové týdny vzrostla poptávka po dieselech právě kvůli slevám o 23 procent a takový zájem slevy logicky opět umírní. S ohledem na předchozí propad zájmu a skladové zásoby dealerů ale lze očekávat, že ještě chvíli bude v Německu z čeho vybírat...

Přehled vybraných slev na nová dieselová auta v Německu v dubnu 2018


Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 1 - Diesely slevy Nemecko duben 2018 tabulka 01
Nezájem o dieselové vozy v Německu způsobil, že dealeři museli výrazně zlevnit svá skladová auta

Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 2 - Test VW Passat B8 2008 exterier 10Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 3 - Test VW Passat B8 2008 exterier 09Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 4 - Test VW Passat B8 2008 exterier 13Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 5 - Test VW Passat B8 2008 exterier 11Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 6 - Test VW Passat B8 2008 exterier 20Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 7 - Test VW Passat B8 2008 exterier 23Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 8 - Test VW Passat B8 2008 Interier 01Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 9 - Test VW Passat B8 2008 Interier 03Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 10 - Test VW Passat B8 2008 Interier 04Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 11 - Test VW Passat B8 2008 Interier 23Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 12 - Test VW Passat B8 2008 Interier 25Až takové slevy teď dávají na nové diesely v Německu. Dealeři ani nemají na výběr - 13 - Test VW Passat B8 2008 Interier 19
Takový VW Passat B8 s motorem 1,6 TDI a výbavou Trendline si tedy nyní můžete pořídit až o takřka 46 procent levněji

Zdroj: Mein Auto

Petr Prokopec

Diskuze 78 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše