Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost

Pokud se chystáte do Švýcarska, připravte se i na nové formy sledování vašeho odhodlání dodržovat tamní předpisy. Jen respekt k těm dopravním už brzy stačit nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost

23.4.2019 | Mirek Mazal

Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost

/

Pokud se chystáte do Švýcarska, připravte se i na nové formy sledování vašeho odhodlání dodržovat tamní předpisy. Jen respekt k těm dopravním už brzy stačit nebude.

Vlastnit dnes jakkoli výstřední automobil začíná zavánět mezinárodním incidentem. Výjimečná auta jsou obvykle nejen obtížně přehlédnutelná, ale i obtížně přeslechnutelná. A jejich projevy jsou proti srsti stále většímu množství autorit.

Dlouhodobě se věnujeme potírání tzv. automobilových pozérů v Německu, kde se speciální jednotky policie zaměřují výhradně na řidiče vyčnívající z davu. Jejich práce ve výsledku přináší úbytek nepoučitelných motorkářů i řidičů osobních aut. A někdy jde o velmi kontroverzní zákroky.

Boj proti extravagantním řidičům se posunul do nové fáze i ve Švýcarsku, kde mají řidiči strach o odnětí svobody už po pouhém přišlápnutí plynu. Švýcarská konfederace je známá svými velmi striktními postihy za jakékoli porušování pravidel a tamní orgány nyní zahájily další nové tažení.

Do ulic Ženevy budou instalována speciální zařízení monitorujícími hlasitost projíždějících automobilů. To obecně není nic nového, tyto přístroje ale budou vybaveny i záznamovými zařízeními a dokáží tak nejen změřit hluk, ale i vyfotit auto nebo motocykl i s řidiče za jeho volantem resp. řídítky, pokud podle naměřených hodnot příliš obtěžuje okolí.

Zrovna ve Švýcarsku jsme nikdy nebyli svědky záplavy příliš hlučných aut, ale sami Švýcaři mají zjevně jiný pocit. Od opatření si slibují ztišení provozu a zprostředkovaně tak prý uleví i životnímu prostředí.

Podle místní samosprávy trpí dopravním hlukem až šedesát procent obyvatel kantonu Ženeva. Nepříjemný jev může údajně přivodit srdeční onemocnění anebo cukrovku. Podle ústavy mají lidé právo na zdravé životní prostředí, proto parlament pověřil vládu zajištěním instalace systémů postihující příliš hlučná auta. Nejhorší případy bude individuálně řešit policie. Jak přesně bude systém schopen identifikovat, že zdrojem určité hladiny hluku je zrovna ten či onen vůz, zdroje nezmiňují.


Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 1 - Svycarsko planuje merit hlasitost aut 01Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 2 - Svycarsko planuje merit hlasitost aut 02Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 3 - Svycarsko planuje merit hlasitost aut 03Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 4 - Svycarsko planuje merit hlasitost aut 04Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 5 - Svycarsko planuje merit hlasitost aut 05Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 6 - Svycarsko nove mereni aut 2019 01
Ženevské radary měřící rychlost...

Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 7 - Svycarsko nove mereni aut 2019 02Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 8 - Svycarsko nove mereni aut 2019 03Ve Švýcarsku vás brzy budou moci změřit, i když dodržíte nejvyšší povolenou rychlost - 9 - Svycarsko nove mereni aut 2019 04
...doplní i systémy na automatické měření hlučnosti konkrétních aut. Jejich podoba zatím není známa

Zdroj: Ad

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše