Alpina B4 Bi-Turbo Cabrio: komfortní M4 shodila střechu

BMW loni představilo nové čtyřkové kupé a Alpina přišla se svou B4. Pak Mnichov vychrlil čtyřkový kabriolet a co udělali v Buchloe? Ano, postavili B4 Cabrio.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Alpina B4 Bi-Turbo Cabrio: komfortní M4 shodila střechu

22.2.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Alpina B4 Bi-Turbo Cabrio: komfortní M4 shodila střechu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

BMW loni představilo nové čtyřkové kupé a Alpina přišla se svou B4. Pak Mnichov vychrlil čtyřkový kabriolet a co udělali v Buchloe? Ano, postavili B4 Cabrio.

Některé automobilové novinky přichystané pro následující ženevský autosalon jsou překvapivé, jiné nikoli. Tato Alpina patři mezi ty druhé, neboť po loňské premiéře BMW 4 Coupe F32 a BMW 4 Cabrio F33, které následovalo odhalení Alpiny B4 Bi-Turbo v provedení kupé, prostě nešlo očekávat, že by německý úpravce bavoráků, který si rád nechává říkat výrobce, nepřišel také s modelem B4 Bi-Turbo Cabrio. Právě ten je nachystán jakožto velká premiéra pro letošní Ženevu a i když nechceme předbíhat událostem, něco nám říká, že před podzimem v Paříží uvidíme také B4 Bi-Turbo Gran Coupe na základech stejně pojmenované mnichovské čtyřky.

Dnes ale zůstaneme u kabrioletu, který vážně nemá čím překvapit. Jeho vzhledová specifika jsou dokonale totožná jako u B4 Coupe, a to včetně barvy, kol a provedení interiéru, jež je navzdory viditelnosti pouze dílčích částí znovu typicky „alpiňácké”. Též technika vozu se opírá o stejné základy - pod kapotou bije přeplňovaný třílitrový šestiválec z verze 435i, který je ale v tomto případě upraven na až 410 koní výkonu a 600 Nm výkonu. Nepochybujte též o tom, že o jeho přenos na zadní kola se stará pouze osmistupňový automat a dá se očekávat, že v nabídce se jednoho objeví i verze s pohonem všech kol xDrive.

Zatím pouze zadokolka je oproti kupé vzhledem k hmotnostnímu handicapu o něco pomalejší, akcelerace na stovku za 4,5 sekundy a maximální rychlost 301 km/h ale asi urazí málokoho. Známa už je též cena, která částku známou z ceníku kupé překonává o 6 000 Eur - vůz tedy stojí 74 800 Eur v základním provedení, tedy něco okolo 2 050 tisíc Kč. Z faktů tedy asi známe vše, více fotek vozu nám Alpina zřejmě ukáže až při švýcarské veřejné premiéře...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Alpina B4 Bi-Turbo Cabrio: komfortní M4 shodila střechu - 1 - Alpina B4 Bi-Turbo Cabrio prvni 01
Zatím jediná uvolněná fotka Alpiny B4 Bi-Turbo Cabrio potvrzuje, že na překvapení v případě otevřené B4 vážně nedošlo

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše