Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto)

Aston Martin představil program personalizace svých modelů, který nese stejné jméno jako známý „kutil” z bondovek. O náhodnou shodu asi nepůjde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto)

3.3.2012 | Petr Miler | 2 příspěvky

Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Aston Martin představil program personalizace svých modelů, který nese stejné jméno jako známý „kutil” z bondovek. O náhodnou shodu asi nepůjde.

Kdo by ho neznal. Ve filmech o Jamesi Bondovi ho dosud představovali (na rozdíl od samotného agenta) pouze dva herci, v druhém případě slavný člen skupiny Monty Python. Jako postava se většině dílů objeví jen pár minut, jeho výtvory ale hlavního hrdinu tahají z nesnází velmi pravidelně.

O kom je řeč? No přece o „panu Q”, vrchním kutilovi MI5, který si nezřídka pohrává také s auty. A mezi nimi v poslední době výlučně s těmi od Aston Martinu. Lze pak hovořit o náhodě, když tato britská značka stejným písmenem označila program personalizace svých vozů pro mimořádně náročné zákazníky? Zřejmě nikoli.

Ať už tím Britové chtěli říci cokoli, „Q by Aston Martin” je tu s podobným cílem jako Ferrari Tailor-Made a řada dalších podobných řešení pro klientelu, která se ani v nejdražších autech světa necítí dostatečně „svá”. Zatím jej krátce představil prostřednictvím přiložených snímků, na nichž můžeme vidět takto modifikované modely Virage a Cygnet.

Kompletní možnosti tohoto programu budou představeny zanedlouho v Ženevě, Aston ale slibuje „novou éru personalizace”, která umožní dodat jeho vozům klidně podobu interiéru luxusní jachty. Jak moc automobilka přehání je zatím obtížné říci, na přiložených fotkách ale můžeme vidět Vantage v matné barvě Mariana se specifickým venkovním držákem zavazadel a novými, kovanými koly z lehkých slitin. Uvnitř můžete vidět třeba „karbonové” obložení, kožené podlahové koberečky nebo třeba stylovou kameru pro záznam jízdy, i ta bude v nabídce. Cygnet je lakován barvou Cherry Tree a má kožené čalounění nejen na sedadlech, ale i na stropě či ve výplních dveří. Nová je také sada cestovních zavazadel.

Je to zřejmě jen stručný náznak možností „kvéčka”, detailnější představení očekávejme ve Švýcarsku.


Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 1 - Aston Martin Virage Q zive 01Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 2 - Aston Martin Virage Q zive 02Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 3 - Aston Martin Virage Q zive 03Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 4 - Aston Martin Virage Q zive 04Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 5 - Aston Martin Virage Q zive 05Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 6 - Audi A1 Quattro zive 01
Vyladěný Virage naživo v Ženevě

Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 7 - Aston Martin Q 01Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 8 - Aston Martin Q 02Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 9 - Aston Martin Q 03Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 10 - Aston Martin Q 04Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 11 - Aston Martin Q 05Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 12 - Aston Martin Q 06Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 13 - Aston Martin Q 07Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 14 - Aston Martin Q 08Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 15 - Aston Martin Q 09Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 16 - Aston Martin Q 10Aston Martin Q: program personalizace, který by uspokojil i Jamese Bonda (+ živé foto) - 17 - Aston Martin Q 11
Rakety země-země ani možnost zneviditelnění vozu zatím tento Q nenabízí. Snad jednou...

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše