Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS?

Po mnoha planých spekulacích Audi konečně vyrukuje s pětidvéřovým provedením modelu A1. Říkat si bude podle očekávání Sportback a premiéru oslaví v Japonsku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS?

14.11.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Po mnoha planých spekulacích Audi konečně vyrukuje s pětidvéřovým provedením modelu A1. Říkat si bude podle očekávání Sportback a premiéru oslaví v Japonsku.

VW Passat Alltrack nebude jedinou světovou premiérou produkčního modelu, kterou Volkswagen přiveze do tokijskou Motor Show. Jakožto značka už si dá pohov, coby koncern se ale pokusí zaujmout novinkou jiné spravované značky, Audi. Ta se vytasila s tím, že právě v Tokiu poprvé naživo ukáže pětidvéřové provedení svého nejmenšího modelu A1.

Bude to premiéra trochu zvláštní. Samotná A1 se totiž v třídvéřovém provedení prodává už pěkných pár pátků a snad již od úplného začátku jejích prodejů se hovoří také o tom, že se v nabídce objeví v pětidvéřové verzi. Dosvědčila to v mezičase řada špionážních snímků, jejich výmluvnost je ale omezená - Audi totiž koncept A1 Sportback, jak se vůz bude jmenovat i v sériovém provedení, představilo světu již v roce 2008 na autosalonu v Paříži, tedy ještě dříve, než vrhlo na trh samotnou A1.

I když vůz, který můžete spatřit na přiložených snímcích, trpí rysy konceptu, jenž produkční vůz nakonec nedostal, pozměněné řešení zádě a samozřejmě i doplnění zadních dveří je z nich patrné více než dobře. A při srovnání se špionážními fotkami letošních prototypů se zdá, že na pojetí těchto partií produkční model nic nezmění.

Samotné představení A1 Sportback tedy asi japonské publikum na zadek neposadí, je ale docela dobře možné, že tuto oficiálně oznámenou premiéru Audi doprovodí ještě jednou, o které zatím nehovoří. Španělský Paraíso Motor totiž stejně jako v případě modelu RS3 Plus vyštrachal ingolstadstkém katalogu náhradních dílů informaci o modelu, který si dle této databáze říká zatím A1 Quattro 2,0. Že A1 přijde i s pohonem všech kol též víme přímo od Audi, ale co je ono 2,0? Pohled na vedle uvedený výkon plných 184 kW resp. 250 koní naznačuje, že by mohlo jít o model S1 nebo RS1 s motorem 2,0 TFSI, o jehož příchodu se též mnohokrát mocně spekulovalo. Podle téhož zdroje se má vyrábět od března 2012 a pokud je to pravda, je na autosalonové odhalení nejvyšší čas. Tak proč jej neuspořádat zrovna v Tokiu?

Pokud by premiéru A1 Sportback Audi doprovodilo představením alespoň konceptu ostrého provedení S nebo RS1, pár pádů na znak by už podlaha tokijského stánku značky poznat mohla. Stane se to? Uvidíme, minimálně s premiérou pětidvířka (a snad i pohonu všech kol) ale můžeme počítat.


Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 1 - Audi A1 Sportback koncept ofi 01Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 2 - Audi A1 Sportback koncept ofi 02Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 3 - Audi A1 Sportback koncept ofi 03Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 4 - Audi A1 Sportback koncept ofi 04Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 5 - Audi A1 Sportback koncept ofi 05Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 6 - Audi A1 Sportback koncept ofi 06Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 7 - Audi A1 Sportback koncept ofi 07Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 8 - Audi A1 Sportback koncept ofi 08Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 9 - Audi A1 Sportback koncept ofi 09Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 10 - Audi A1 Sportback koncept ofi 10Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 11 - Audi A1 Sportback koncept ofi 11Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 12 - Audi A1 Sportback koncept ofi 12Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 13 - Audi A1 Sportback koncept ofi 13Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 14 - Audi A1 Sportback koncept ofi 14Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 15 - Audi A1 Sportback koncept ofi 15Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 16 - Audi A1 Sportback koncept ofi 16Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 17 - Audi A1 Sportback koncept ofi 17Audi A1 Sportback je další německá novinka pro Tokio, přijde i verze S nebo RS? - 18 - Audi A1 Sportback koncept ofi 18
Koncept Audi A1 Sportback představený na pařížském autosalonu roku 2008

Zdroje: Audi, Paraíso Motor

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše