Audi Q7 Exclusive: snadná cesta, jak navýšit cenu aspoň o půl milionu korun

Německé SUV můžete oháknout do exkluzivního laku a osadit unikátními koly či koženým interiérem. Ten může být klidně i dražší než nová Fabia.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Audi Q7 Exclusive: snadná cesta, jak navýšit cenu aspoň o půl milionu korun

22.1.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Audi Q7 Exclusive: snadná cesta, jak navýšit cenu aspoň o půl milionu korun

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německé SUV můžete oháknout do exkluzivního laku a osadit unikátními koly či koženým interiérem. Ten může být klidně i dražší než nová Fabia.

Okolo druhé generace Audi Q7 je v posledních dnech docela živo. Nejprve jsme si totiž mohli představit verzi poladěnou tuningovou firmou ABT, nyní tu pro změnu máme nestandardní provedení přímo z továrny. Automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku totiž odhalila první fotky a informace související s variantou Exclusive. Za tu je zodpovědná divize stejného názvu, která karoserii nechala nalakovat speciální šedou barvou Nardo Grey. Tu pak doplňují v lesklé černi vyvedené detaily jako rámeček čelní masky, dveřní lišty nebo střešní ližiny.

Mimo to se varianta Exclusive pyšní také unikátními litými koly ve stejném šedém odstínu jako zbytek karoserie, za dalšími modifikace však již musíme zamířit do interiéru. Zde přitom najdeme dvoubarevnou kůži Valcona, přičemž dominujícím odstínem je ten béžový. Kromě toho můžeme zmínit také dřevěné a metalické dekory, kterými byla ozdobena palubní deska, středová konzole a vnitřní dveřní panely. Ty se zároveň pyšní i plaketkou odkazující právě na personalizační odddělení.

Nic bližšího již Audi nezveřejnilo, nicméně se dá očekávat, že po stránce technické bude lépe vybavená varianta shodná se standardními kousky. Zákazníci tedy mohou vybírat mezi benzinovým nebo dieselovým třílitrem, kdy první je naladěn na 333 koní, druhý pak na 218 nebo 272. Systém pohonu všech kol quattro je základem pro veškeré modely, stejně jako osmistupňová automatická převodovka Tiptronic.

Ceny na českém trhu startují na sumě 1 588 900 Kč, nicméně kúra divize Exclusive je může patřičně navýšit. Kupříkladu jen za lak tak dáte 121 800 Kč, litá kola v jednadvacetipalcovém rozměru pak vycházejí na necelých 90 tisíc korun. Za dekory se připlácí 34 000 Kč, exkluzivní kožené čalounění startuje na 116 tisících Kč. Nicméně jeho cena klidně může narůst i na 333 500 Kč. Inu, za jedinečnost (skoro...) se platí.


Audi Q7 Exclusive: snadná cesta, jak navýšit cenu aspoň o půl milionu korun - 1 - Audi Q7 2016 Exclusive prvni foto 01Audi Q7 Exclusive: snadná cesta, jak navýšit cenu aspoň o půl milionu korun - 2 - Audi Q7 2016 Exclusive prvni foto 02Audi Q7 Exclusive: snadná cesta, jak navýšit cenu aspoň o půl milionu korun - 3 - Audi Q7 2016 Exclusive prvni foto 03Audi Q7 Exclusive: snadná cesta, jak navýšit cenu aspoň o půl milionu korun - 4 - Audi Q7 2016 Exclusive prvni foto 04
Tovární exkluzivní kúra může cenu vašeho Audi Q7 navýšit o více než půl milionu korun

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.