Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km

Změna akumulátorů učinila elektrický supersport z Ingolstadtu mnohem praktičtějším. V showroomech Audi nyní bude propagovat elektro-technologie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km

14.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Změna akumulátorů učinila elektrický supersport z Ingolstadtu mnohem praktičtějším. V showroomech Audi nyní bude propagovat elektro-technologie.

Příběh Audi R8 e-tron již začíná připomínat mexickou či venezuelskou telenovelu. V jednu chvíli totiž německá automobilka avizuje jeho příchod do prodeje, aby vzápětí přišla s nějakou nesrovnalostí, kvůli které elektrický supersport zůstane jen jakýmsi technologickým cvičením. V polovině loňského prosince se ovšem v Ingolstadtu rozhodli, že R8 e-tron nakonec k mání bude, a to především díky blíže nespecifikované změně baterií, které dojezd zvedly na 400 km.

Tento fakt nyní potvrdil technický šéf Audi Ulrich Hackenberg, podle kterého sériovou výrobu schválilo i vedení automobilky. Čemuž se na jednu stranu ani nemůžeme divit. Stejně jako třeba Porsche 918 Spyder má lákat na budoucí zásadní hybridizaci celého portfolia, tak i značka se čtyřmi kruhy ve znaku potřebuje přitáhnout pozornost ke své elektrifikaci. A daleko větší show udělá s modelem typu R8 e-tron než s nějakým obyčejným hatchbackem.

„Myslím, že elektrický pohon má velkou budoucnost. Se stávající technologií baterií je sice nyní lepší mít plug-in hybridy, jakmile se ale věci zlepší, pak se posuneme směrem k plně elektrickému pohonu,“ dodává Hackenberg. Bohužel však již neupřesňuje, kdy bychom se Audi R8 e-tron měli dočkat. Jisté je tedy pouze to, že letos spatříme druhou generaci ingolstadského supersportu poháněnou benzinovými motory. Elektrické verzi by tak mohl být vyhrazen rok příští.


Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 1 - audi r8 etron facelift 01Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 2 - audi r8 etron facelift 02Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 3 - audi r8 etron facelift 03Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 4 - audi r8 etron facelift 04Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 5 - audi r8 etron facelift 05Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 6 - audi r8 etron facelift 06Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 7 - audi r8 etron facelift 07Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 8 - audi r8 etron facelift 08Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 9 - audi r8 etron facelift 09Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 10 - audi r8 etron facelift 10Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 11 - audi r8 etron facelift 11Elektrické Audi R8 e-tron prý nakonec dorazí do prodeje, dojezd navýšilo na 400 km - 12 - audi r8 etron facelift 12
Elektrické Audi R8 e-tron nyní zvládá ujet na jedno nabití až 400 km. Díky tomu se prý dostane do výroby

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše