Ferrari F70 2013: následník Enza na zatím nejlepších ilustracích

Realita bude jistě trochu jiná, podle všeho se ji ale zatím nikdo tak moc nepřiblížil. Podívejte se na nejnovější obrázky zachycující možnou podobu Ferrari F70.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari F70 2013: následník Enza na zatím nejlepších ilustracích

17.2.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ferrari F70 2013: následník Enza na zatím nejlepších ilustracích

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Realita bude jistě trochu jiná, podle všeho se ji ale zatím nikdo tak moc nepřiblížil. Podívejte se na nejnovější obrázky zachycující možnou podobu Ferrari F70.

Letošní autosalon v Ženevě přinese znovu spoustu novinek všeho druhu, jedním z jeho symbolů se ale dozajista stane nástupce Ferrari Enzo. Víme, že automobilka přípravy tohoto vozu označuje jako projekt F150, jméno samotného auta ale zůstává neznámou. S úctou k vlastní tradici o něm hovoříme jako o F70 a je možné, že se takto skutečně jmenovat bude. Možný je ale také prakticky jakýkoli jiný, pravděpodobně jmenný název.

Je to ale paradoxně jen jedna z mála neznámých, neboť ven už se dostaly skoro kompletní technické specifikace. Také záběry testovacího prototypu z Fiorana již s relativně drobnou kamufláží naznačily o možnostech tohoto vozu mnohé, a tak vedle jména visí nejvíce otazníků nad výsledným vzhledem. Žádného úniku ani ilustrace podložené osobním kontaktem s hotovým vozem jsme se dosud nedočkali, a tak lze jen spekulovat.

Ilustrací z ranku „a takhle by se to líbilo mně” už jsme mohli vidět řadu, většina z nich ale buď vařila z čisté vody, nebo hádala podle oficiálních upoutávek. Dnešní malůvky Josiaha LaColly na to sice nejsou o moc jinak, s pomocí už zmíněné špionáže se ale zřejmě dostaly realitě blíže než všechny předchozí.

Autor si dovolil vůz nakreslit zepředu i zezadu a základních linie podle všeho trefil přesně. S detaily je to složitější a i když si myslíme, že výsledek nemůže být dramaticky odlišný, některé dílčí, už více či méně známé linie Josiah správně neodhadl. Stejně jako ostatní ilustrátoři se zbytečně nutí do třech otvorů na přední kapotě, i když po zesvětlení oficiálních obrázků je zřejmé, že zůstane jen prostřední a boční jsou dílem hry světla a stínu. Příď bude zřejmě poněkud špičatější, spodní část předního nárazníku na koncích oddělená od zbytku a ve středu střechy najdeme výraznější prolis. U zádě můžeme jen hádat, ale sami bychom řekli, že ono naznačené T na oficiálních ilustracích je od automobilky spíše zavádějící než realitu vykreslující. Tady si ale nemůžeme být jisti ničím a jedno je třeba dodat - F70 od Josiaha LaColly to zezadu sluší...

Ale jestli by se vám takové F70 líbilo, řekněte sami. Realitu bychom měli poznat nejpozději během pár týdnů.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Ferrari F70 2013: následník Enza na zatím nejlepších ilustracích - 1 - Farrari F70 F150 2013 ilustrace Josiah LaColla 01Ferrari F70 2013: následník Enza na zatím nejlepších ilustracích - 2 - Farrari F70 F150 2013 ilustrace Josiah LaColla 02
V některých detailech se autor ilustrací očividně spletl, přesto si myslíme, že žádnou pravdě podobnější ilustraci jsme zatím neviděli

Zdroj: LaColla Design

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše