Interiéry Bentley si teď můžete nechat obložit kamenem, přesně to svět potřeboval

Britská automobilka se vrací do doby kamenné a zákazníkům nabízí obložení interiéru dosud nevídanými materiály. Na výběr jsou dva typy a čtyři barvy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Interiéry Bentley si teď můžete nechat obložit kamenem, přesně to svět potřeboval

5.1.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Interiéry Bentley si teď můžete nechat obložit kamenem, přesně to svět potřeboval

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britská automobilka se vrací do doby kamenné a zákazníkům nabízí obložení interiéru dosud nevídanými materiály. Na výběr jsou dva typy a čtyři barvy.

Luxusní automobilky se vždy snažily zaujmout zákazníky především interiérem. Důraz byl kladen hlavně na kožené čalounění nebo dřevěné dekory, mimo to ovšem není problém sáhnout také po kabině posázené diamanty nebo jinými drahými kovy. Maybach dokonce zašel až tak daleko, že ve svých modelech nabídl africký granit, nicméně ani tato vymoženost značku nakonec neuchránila od dalšího potupného konce. Zda se k danému materiálu vrátí také „über-třída S“, to prozatím není jisté. Nicméně aktuálně začala s „dobou kamennou“ koketovat i další značka.

Bentley nově nabízí kamenné dekory skrze svou divizi Mulliner, přičemž zákazníci mohou volit mezi břidlicí a křemencem, jež pocházejí z dolů v indickém Rajasthanu a Andra Pradesh. Zde dochází nejen k těžbě, ale rovněž rozbití velkých „šutrů” na menší pláty, které jsou následně opracovány za pomocí skelných vláken a speciální pryskyřice. Takto upravený materiál pak zamíří do britského Crewe, kde jej lidé z divize Mulliner vytvarují. Jelikož jednotlivé pláty jsou 0,1 milimetru tenké, váží minimum a ideálně dávají na odiv svou strukturu.

Bentley prozatím kamenné dekory nabízí pouze pro modelové řady Continental a Flying Spur, v jejichž případě lze vybírat mezi barevnými variantami Galaxy, Autumn White, Terra Red a Copper. O ceně se britská automobilka bohužel nezmiňuje, nicméně s ohledem na exkluzivitu nepůjde dozajista o malé sumy. Zákazníci tak alespoň mohou počítat se speciální péčí divize Mulliner, jejíž designéři mají napomoci každému ve splnění všech individuálních přání.

Šéf zakázkového oddělení Geoff Dowding pak dodává, že „kamenné dekory jsou dalším prvenstvím pro Bentley - je to ale pouhý začátek toho, co s tímto luxusním a unikátním materiálem zamýšlíme udělat“. Evidentně se tedy máme nač těšit, přičemž břidlice a křemenec rozhodně nejsou posledními specialitkami, jež Britové nabízí. Podle Dowdinga totiž automobilka momentálně koketuje i s dalšími typy kamene.


Interiéry Bentley si teď můžete nechat obložit kamenem, přesně to svět potřeboval - 1 - Bentley Continental kamenny interier 01Interiéry Bentley si teď můžete nechat obložit kamenem, přesně to svět potřeboval - 2 - Bentley Continental kamenny interier 02
Interiéry Bentley si teď můžete nechat obložit kamenem, přesně to svět potřeboval - 3 - Bentley Continental kamenny interier 03Interiéry Bentley si teď můžete nechat obložit kamenem, přesně to svět potřeboval - 4 - Bentley Continental kamenny interier 04
Bentley aktuálně začalo skrze divizi Mulliner nabízet dekory z břidlice či křemence

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.