Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn

Rychlost supersportovních aut se v posledních letech posunula do až absurdních sfér, ty nejrychlejší stroje jsou ale bez výjimky kupé, tento ne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn

20.10.2019 | Petr Miler

Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Rychlost supersportovních aut se v posledních letech posunula do až absurdních sfér, ty nejrychlejší stroje jsou ale bez výjimky kupé, tento ne.

Pokud máte alespoň jedno dítě, to dilema jistě znáte. Líbí se vám to či ono auto pro svůj vzhled, výkon a další aspekty, z hledáčku ale nutně musí vypadnout, protože má v lepším případě jen dvoje dveře a v horším sveze jen dva lidi s tím nejnutnějším. Pokud byste jej tedy chtěli mít i s rodinou, muselo by jít o druhé nebo třetí auto. Ale to stejně moc neřeší - necháte malé dítě jen kvůli volbě auta doma? A pokud ano, samo asi nebude, takže zůstane doma i s manželkou? Pak byste museli jet sami a to obvykle nebudete chtít, pokud vás rodinné soužití vyloženě neničí.

V takovém momentě se budete muset porozhlédnout po čtyřdvířku, opravdu rychlých aut s takovou karoserií je ale minimum. A většinou stejně půjde o sedany a kombíky, což nejsou vizuálně tak atraktivní auta. Jestliže chcete kupé, rychlost a praktičnost v jednom, máte dnes na trhu v podstatě jedinou možnost - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door, což sice také není kupé, ale aspoň se tak tváří. Není to vlastně ani AMG GT, protože používá platformu velký sedanů Mercedesu, ale co už, je tu V8 biturbo s výkonem dost přes 600 koní, to dovolí přehlédnout kdejaký neduh.

Na dynamiku tohoto stroje se dnes podíváme, navíc v úpravě od firmy PerformMaster, která mu přifoukla 100 koní výkonu a 130 Nm točivého momentu. To ve výsledku znamená, že před sebou máme stroj s se 740 koňmi (544 kW) a 1 030 Nm, který pořád dokáže odvézt čtyři lidi v relativní komfortu. Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška? Zcela nepochybně.

Úpravce slibuje akceleraci z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a maximální rychlosti 340 km/h. To jsou zběsilé parametry už na papíře a ani praxe předvedená na německé dálnici nezklame. Podívejte se na to sami - stovky padne za 2,9 sekundy, 0-200 km/h je pryč za 9,3 s a 250 km/h za 16,9 s. I poté to 740koňovému stroji jde od ruky, takže na 300 km/h je o dalších 11 sekund později, jen na ověření maximálky tentokrát nedošlo. Lidé z Automann.tv říkají, že navzdory praktičnosti jde o jedno z nejrychlejších aut, které kdy testovali, dokáže se téměř vyrovnat supersportům jako Audi R8 V10 Performance. Klobouk dolů...


Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 1 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 01Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 2 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 02Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 3 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 03Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 4 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 04Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 5 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 05Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 6 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 06Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 7 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 07Jedno z nejrychlejších čtyřdvéřových aut dneška jede 300 km/h dříve než řeknete Autobahn - 8 - Mercedes-AMG GT 63S 4-Door acceleration video 08
Mercedes-AMG GT 63S 4-Door je vážně extrémně rychlý stroj, vzhledem k jeho praktičnosti zcela nepochybně

Zdroj: Automann.tv@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše