Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř

Inovované Sorento se na světlo dere trochu nesměle. Nejnověji se v Koreji představilo ve vrcholné verzi R, která nás poprvé nechává nahlédnout i do interiéru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř

23.6.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Inovované Sorento se na světlo dere trochu nesměle. Nejnověji se v Koreji představilo ve vrcholné verzi R, která nás poprvé nechává nahlédnout i do interiéru.

Faceliftované Sorento se po troše špionážních hrátek oficiálně představilo toto pondělí. Informací nám k němu automobilka dala celkem dost, snímky ale uvolnila pouze tři a to rozhodně není dost pro jistě věčně nenasytné čtenáře našeho webu. A tak jsme pochopitelně pátrali po dalších.

Až na konci tohoto týdne byla alespoň v Koreji odhalena i vrcholná verze faceliftovaného provedení s označením R. Je to podobný příběh jako u menší Kie Sportage R, která se nedávno začala prodávat i v Evropě, co je ale podstatné, eRko se za svůj vzhled tolik nestydí. Vůbec poprvé se tak můžeme díky přiloženým částem jejího prodejního katalogu podívat nejen na její zevnějšek, ale konečné i dovnitř.

Změn je celkem dost, když vůz dostal zcela novou přístrojovou desku s velkým LCD displejem a přepracovou středovou konzoli s novým rozhraním palubního systému se 7" displejem. Upravené jsou pak i ovladače audiosystému a klimatizace.

Také středový tunel se změnil. Spatřit na něm můžeme nové řešení řadící páky, ať už pro manuální, nebo automatickou převodovku a Kia dále slibuje nové, pochopitelné kvalitnější materiály všude kolem.

Změny exteriéru snad nemusíme znovu probírat, a tak jen dodáme, že technické modifikace jsou zatím stále obestřeny tajemstvím. Co jsme v tomto směru dosud zjistili a vyspekulovali si ale můžete přečíst [[0000005286 v našem předchozím článku. Inovované Sorento by mělo do Evropy na každý pád dorazit na podzim jako vůz modelového roku 2013.


Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 1 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 01Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 2 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 02Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 3 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 03Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 4 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 04Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 5 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 05Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 6 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 06Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 7 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 07Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 8 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 08Kia Sorento R 2013: facelift na nových fotkách a na videu, konečně i zevnitř - 9 - Kia Sorento 2013 facelift oficialni nove 09
Nové fotky Sorenta nás poprvé pouštějí i do interiéru

Zdroj: Carscoop

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.