Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele

Premiéra budoucího nejrychlejšího vozu světa je na spadnutí. Technické parametry známe již delší dobu, záhadou je cena a pneumatiky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele

28.1.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Premiéra budoucího nejrychlejšího vozu světa je na spadnutí. Technické parametry známe již delší dobu, záhadou je cena a pneumatiky.

O příchodu nejextrémnějšího švédského supersportu všech dob se hovoří již dlouho. V září loňského roku dokonce Koenigsegg vypustil do světa oficiální parametry, které Bugatti Veyron Super Sport staví do role druhořadého vozítka. Z klidu na 400 km/h to totiž model One:1 má zvládnout za pouhých 20 sekund, zatímco prozatím stále ještě nejrychlejší automobil světa potřebuje „dlouhých“ 45 s. Maximálka Koenigseggu pak má činit 450 km/h, čímž by byl Veyron opět deklasován.

To jsou však fakta, která dávno víte. Novinkou je datum premiéry, které vůbec není vzdálené. One:1 se totiž ukáže již v březnu na autosalonu v Ženevě. Virtuální představení či alespoň únik fotek živého exempláře tak můžeme očekávat v řádu týdnů či dokonce dní. Zajímat nás přitom budou hlavně pneumatiky, které jsou při dosahování podobných rychlostí zásadní a kvůli svým možnostem i výjimečnosti drahé - třeba speciální „Michelinky“ na Bugatti stojí okolo 775 500 Kč.

Je však nutné zdůraznit, že One:1 není jen speciální verzí Koenigseggu Agera, ale spíše zcela novým vozem. Tedy tím, čím je McLaren P1 vůči standardnímu modelu MP4-12C. U této dvojice je přitom základem karbonový monokok a blok motoru, tam ale shoda končí. Jediným rozdílem tedy bude fakt, že u Britů jde o hypersport a supersport, zatímco Švédové mají ve hře ultrasport a hypersport.

S vyšší ligou ovšem můžeme očekávat také vyšší cenu. A když zvážíme, že základní Koenigsegg Agera R vychází na 1,7 milionu dolarů (34 milionů korun), pak One:1 zřejmě bude stát minimálně o milion dolarů (20 milionů Kč) více. Jakýkoliv zájemce má však smůlu, neboť všech šest exemplářů již má svého majitele.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.


Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele - 1 - Koenigsegg Agera One to 1 oficialni skica 01Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele - 2 - Koenigsegg Agera One to 1 oficialni skica 02Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele - 3 - Koenigsegg Agera One to 1 oficialni skica 03Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele - 4 - koenigsegg agera one 1 nove 01Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele - 5 - koenigsegg agera one 1 nove 02Koenigsegg One:1 se ukáže v Ženevě, všech šest kusů již má svého majitele - 6 - koenigsegg agera one 1 nove 03
Unikátní Koenigsegg One:1 jsme prozatím viděli pouze na ilustracích. Naživo se ovšem ukáže již za pár týdnů v Ženevě

Zdroj: GT Spirit

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.