Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu

V podobně upravených autech nenacházíme zálibu, pokud ale patříte mezi ty, kteří mají rádi kombinace typu černý lak a černá kola, toto původní myšlenku dotahuje k dokonalosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu

6.7.2022 | Petr Miler

Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu

/

Foto: BMW

V podobně upravených autech nenacházíme zálibu, pokud ale patříte mezi ty, kteří mají rádi kombinace typu černý lak a černá kola, toto původní myšlenku dotahuje k dokonalosti.

O BMW se mluvívá v různých souvislostech, před pár lety ale bylo až překvapivě často skloňováno v souvislosti s aspektem, který si tolik pozornosti obvykle nevyslouží - s lakem. Hezká barva dokáže učarovat, běžně ale ne tak, aby o ní mluvila polovina civilizovaného světa. Lak BMW zvaný Vantablack navíc ani nebyl zrovna hezký, byl spíše zajímavý, auto činil tak trochu neviditelným.

Jeho svérázné kouzlo tkví v tom, že díky svému složení odráží naprosté minimum světla, a tak prakticky zcela zabraňuje prostorovému vnímání vozu. Model X6, na nějž byl aplikován, tak v pohybu vypadal trochu jako beztvarý černý flek, hotová černá díra na kolech. Není to nic podle našeho gusta, navíc bychom řekli, že to je i nebezpečné pro okolí. Kdo se ale vyžívá v tom, že na černé auto dá černá kola a chromované prvky nahradí - uhádli jste - černými, pro toho je to něco jako Svatý grál.

Dalo se tedy očekávat, že se někdo pokusí BMW napodobit, protože přímo automobilka (patrně ze zmíněných bezpečnostních důvodů) Vantablack do výroby nepustila. Jakkoli se to ale může zdát nepravděpodobné, komerčně se lak s dokonce ještě menší odrazivostí světa prodává, jen neslouží zrovna pro lakování aut. Říká si s Musou Black a jde o produkt asijské firmy Koyo Orient Japan. Dokáže pohltit neskutečných 99,4 procenta světla a používá se hlavně pro dekorační účely, aby dokázal něco vynést vizuálně do popředí a něco upozadit. Majitel Porsche 911 generace 991 na videu níže se ale rozhodl upozadit auto.

I když podle autorů celé kreace z japonské firmy Pit One Customs snímek dokonale nereflektuje to, jak vůz působí ve skutečném životě, zejména v posledních minutách videa je patrné, jak bizarně výsledek působí. I když je auto skutečné a pohybuje se ve skutečném světě, působí spíše dojmem, jako by se filmaři béčkového filmu pokusili něco přidat do záběrů s pomocí techniky minulých dekád. A nebo se vám ve hře jako Need For Speed nenačetly textury závodících vozů. Skutečně to motá hlavu, ze sledování auta v pohybu se některým dokonce dělá nevolno. Podívejte se na to s opatrností sami a zvažte své sympatie.


Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu - 1 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 16Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu - 2 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 18Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu - 3 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 19Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu - 4 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 20Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu - 5 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 21Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu - 6 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 23Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu - 7 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 14Majitel si dal na auto lak, který z něj dělá dvojrozměrný objekt, výsledek motá hlavu - 8 - BMW X6 2020 v barve Vantablack VBx2 foto 15
BMW si v roce 2019 utrhlo kus slávy díky X6 lakované barvou Vantablack, letos se jej pokusil napodobit majitel Porsche 911 se zálibou v černo-černých autech, jak můžete vidět na videu níže. Ilustrační foto: BMW

Zdroj: Pit One Customs@Youtube

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.