Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video)

Type-R platí za jeden z nejrychlejších hot hatchů masových značek, A 45 zase za špičku mezi prémiovkami. Co když se tyto dva světy střetnou?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video)

19.12.2016 | Petr Prokopec | 19 příspěvků

Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Type-R platí za jeden z nejrychlejších hot hatchů masových značek, A 45 zase za špičku mezi prémiovkami. Co když se tyto dva světy střetnou?

Stávající Honda Civic Type-R byla ihned po svém příchodu adorována odbornou i laickou veřejností, nás nevyjímaje. Někomu možná byl proti srsti vzhled prozrazující zemi původu, to je však tradiční „neduh“ japonských vozů. Velice dobré jízdní vlastnosti a ovladatelnost ale na takové aspekty dávají rychle zapomenout, stejně jako rychlost stroje - ta v případě „CTR“ dokonce vyústila v zisk hned několika rekordů na řadě světových okruhů.

V přímém směru již Honda Civic Type-R tak přesvědčivá není. To jsme sami naznačovali už srovnáním se slabší Škodou Superb a viděli jsme to také při jejím souboji s Volkswagenem Golf GTI Clubsport S nebo s Audi SQ7. Dnes se japonský hot hatch postaví Mercedesu-AMG A 45, v jehož případě platí pravý opak - tohle auto až tak neokouzluje ovladatelností a jízdními vlastnostmi, v přímce je to ale učiněná dělová koule ze Stuttgartu.

Rovnou můžeme říci, že Civic Type-R proti ní nemá ani tu nejmenší papírovou šanci. Než se ovšem podíváme na to, jaký byl rozdíl v cíl, představíme si alespoň základní parametry obou soupeřů. Na obou stranách máme přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Ten od Hondy produkuje 310 koní, které na přední kola přenáší manuál. AMG oproti tomu počítá s 381 koňmi, pohonem všech čtyř kol a automatickou převodovkou se systémem Launch Control.

Mercedes si díky tomu ihned od startu začíná budovat náskok, který na konci měřené čtvrtmíle činí 1,8 sekundy - AMG 400 metrů pokoří za 12,9 sekundy, Civic Type-R až za 14,7 s. To je skutečně obrovský rozdíl, už sekunda by bla hodně. Pochopitelně, Type-R je levnější, zhruba o 25 procent než hot hatch Mercedesu, což není zanedbatelné. Ale pokud vám jde o rychlost v přímce, rozdíl dobrých dvou tříd to vyváží těžko...


Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 1 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 01Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 2 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 02Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 3 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 03Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 4 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 04Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 5 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 05Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 6 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 06Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 7 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 07Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 8 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 08Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 9 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 09Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 10 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 10Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 11 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 11Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 12 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 12Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 13 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 13Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 14 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 14Mercedes-AMG A 45 vs. Honda Civic Type-R ve sprintu: rozdíl ohromí (video) - 15 - Mercedes-AMG A 45 vs Honda Civic Type-R drag 15
Honda Civic Type-R je sice na mnoha okruzích velmi rychlá, ve sprintu však na Mercedes-AMG A 45 zdaleka nestačí

Petr Prokopec

Diskuze 19 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše