Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG

Samotný vzhled nového SUV třícípé hvězdy překvapivý rozhodně nebude. Fakt, že do New Yorku dorazí kromě základu i verze AMG, však již překvapivý je.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG

21.3.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Samotný vzhled nového SUV třícípé hvězdy překvapivý rozhodně nebude. Fakt, že do New Yorku dorazí kromě základu i verze AMG, však již překvapivý je.

Je to již téměř rok od chvíle, kdy bylo představen koncept Mercedesu GLC Coupe. Od té doby třícípá hvězda uvolnila pouze jeden snímek holé karoserie, navíc ještě částečně maskované, jinak však bylo ve Stuttgartu poměrně ticho. Tím samozřejmě nemyslíme, že by Němci tento vůz dali stranou, to ani náhodou. Vývoj samozřejmě pokračoval dál, jen nebyl nový model výrazněji propagován. Možná o to překvapivější je ale nová oficiální ilustrace.

To nespočívá v tom, že GLC Coupe se ukáže v produkčním hávu již za pár dní v New Yorku. Na rozdíl od předpokladu, že dorazí pouze základní varianty, se ale objeví i něco víc. Na snímku je zobrazena verze AMG, jíž jsme čekali spíše až v příštím roce. Zdá se tedy, že na newyorském autosalonu kromě standardních verzí bude odhalen také Mercedes-AMG GLC 43 Coupe, který bude pohánět přeplňovaný třílitrový šestiválec.

Zatím není jisté, zda tento model dostane 367 koní jako konzervativněji střižené GLC, nebo 401 koní jako E 43 AMG. Možné jsou obě varianty, přičemž s ohledem na aktuální snahu Mercedesu alespoň nějak v New Yorku překvapit bychom se nedivili té druhé. Raději ale nebudeme předjímat, koneckonců automobilka nakonec může vyrukovat rovnou i s absolutním vrcholem GLC 63 Coupe. V tomto ohledu je ale spíše jistotou, že osmiválcová verze dorazí až v roce 2017.

Mimo modely z Affalterbachu bude pak GLC Coupe k dispozici rovněž se čtyřválcovými motory, stejně jako se chystá také plug-in hybridní provedení. To má dostat 279 koní, o jejichž přenos se stejně jako u zbytku variant postará devítistupňová automatická převodovka. Vše pak zarámuje karoserie s výrazně zešikmenou zadní částí, která je největším vizuálním rozdílem oproti již odhalenému Mercedesu GLC.


Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 1 - Mercedes-Benz GLC Coupe oficialni ilustrace
Mercedes-Benz GLC Coupe se ukázal na oficiální ilustraci, rovnou v hávu AMG

Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 2 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 01Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 3 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 02Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 4 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 03Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 5 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 04Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 6 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 05Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 7 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 06Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 8 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 07Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 9 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 08Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 10 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 09Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 11 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 10Mercedes GLC Coupe se ukázal na prvním oficiálním obrázku, hned ve verzi AMG - 12 - Mercedes-Benz GLC Coupe nove spy foto 11
Nové špionážní snímky nám ovšem naznačují, že až tak velké vizuální překvapení nás v New Yorku nečeká


Zveřejněna byla také oficiální videoupoutávka, na té je ale vůz paradoxně maskován intenzivněji

Foto: Vroom.be

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.