Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu

Chevrolet nebude nadšen prakticky okamžitým návratem Corvette do servisu. Jedno z prvních předaných aut neuneslo využití dynamického potenciálu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu

19.3.2020 | Mirek Mazal

Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu

/

Chevrolet nebude nadšen prakticky okamžitým návratem Corvette do servisu. Jedno z prvních předaných aut neuneslo využití dynamického potenciálu.

Minulý týden Chevrolet rozjel dodávky nové Corvette a první odvážlivec s ní hned vyrazil na závodiště. Jeden z nedočkavých majitelů v USA zavítal na tolik oblíbené čtvrtmílové sprinty. Start do závodu dokumentoval zástup lidi, kteří byli svědky minimálně dvou měřených jízd, ta třetí už nevyšla.

Úvodní sprint na 400 metrů trval 12,11 sekundy při rychlosti 191 km/h, druhý pokus po zaokrouhlení zabral prakticky stejnou dobu, jen C8 zrychlila až na 200 km/h. Slušné hodnoty pro sotva zajetý osmiválec 6,2 V8 o výkonu 364 kW (495 koní) a točivém momentu 637 Nm. Oficiálně uváděný čas automobilky je 11,3 sekundy, nedočkavec se silničním obutím vozu se ideálnímu údaji až tak nevzdálil.

Nová Corvette C8 zrychluje obstojně, ale mnohem zásadnější je výdrž pohonného systému. Představení na trati Houston Raceway Park se totiž neobešlo bez bolestivých následků. Třetí test výdrže komponenty nezvládly, konkrétně drastická rozjížďka pod plným plynem přivodila prasknutí poloosy na straně spolujezdce.

Nutno dodat, že auto v tu chvíli nepracovalo se zcela sériovým výkonem, problém zřejmě způsobilo postupné pouštění dusíku do motoru. První jízda se obešla bez dopingu rajským plynem, druhá proběhla za mírného přidání výkonu NO2 a ve třetím souboji bylo použito podpůrné látky o něco více. Vzhledem k časům ji nemohlo být až tak moc, velká premiéra před diváky ale přesto skončila skřípavými zvuky a odjezdem na odtahovce.


Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 1 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 01Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 2 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 02Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 3 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 03Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 4 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 04Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 5 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 05Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 6 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 06Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 7 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 07Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 8 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 08Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 9 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 09Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 10 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 10Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 11 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 11Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 12 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 12Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 13 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 13Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 14 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 14Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 15 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 15Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 16 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 16Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 17 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 17Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 18 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 18Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 19 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 19Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 20 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 20
Corvette C8 dvakrát zvládla čtvrtmílový závod a ve třetím rozjezdu selhala technika

Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 21 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 21Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 22 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 22Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 23 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 23Nová Corvette poprvé srovnala svou dynamiku s dalšími auty a už musí do servisu - 24 - Chevrolet Corvette C8 jizda porucha 24
Povolila poloosa na pravé straně

Zdroje: High Tech Corvette@Youtube, [https://www.youtube.com/channel/UCkcoapTJt7U0A5gZHogsSAA Boosted Lifestyle@Youtube], LG Motorsports@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše