Nová Honda Civic hatchback nafocena pod širým nebem, ukázala i kufr

Japonské pětidvířko vypadá v reálu lépe než na oficiálních fotkách. Nad zadní nápravou vás ale čekají jistá omezení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Honda Civic hatchback nafocena pod širým nebem, ukázala i kufr

14.9.2016 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Nová Honda Civic hatchback nafocena pod širým nebem, ukázala i kufr

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonské pětidvířko vypadá v reálu lépe než na oficiálních fotkách. Nad zadní nápravou vás ale čekají jistá omezení.

S novou Hondou Civic hatchback jsme se mohli seznámit již před časem, byť s oficiálním debutem byly spojeny menší zmatky. Všeobecně se totiž očekávalo, že japonská automobilka bude pamatovat především na Evropu, už jen kvůli tomu, že v britském Swindonu vůz vzniká. Nakonec však značka nejprve vyrukovala s verzí pro Ameriku a starý kontinent se „svého” debutu dočká až na autosalonu v Paříži.

Dá se ovšem předpokládat, že po stránce vzhledové budou rozdíly minimální a většinou spojené jen s odlišnou barvou světlometů či třeba designem litých kol. K většímu odklonu ale dojde pod kapotou, kde lze v případě Evropy s určitostí počítat s 1,6litrovým dieselem. Ten přitom bude Americe zapovězen, místo toho dorazí atmosférický benzinový motor.

Spojnicí mezi oběma kontinenty se pak stane přeplňovaný 1,5litrový čtyřválec, byť i v jeho případě lze čekat jisté nuance v naladění. Spekulace ale nyní ponechme stranou, místo toho se budeme soustředit na novinky, jenž spočívají ve fotkách pořízených pod širým nebem. Zároveň je nikdo neprotáhl Photoshopem, pročež ukazují bez příkras jen to, co dostaneme.

Je přitom nutné říci, že nakonec nový hatchback nevypadá až tak krkolomně, jak se před pár dny zdálo. Ano, stále je odvázanější než veškerá konkurence, pročež tuningové firmy pomalu nebudou mít co dělat, nicméně jeho koupi si již dokážeme představit. A to přesto, že zrovna zavazadelníkem s vyšší nákladovou hranou a zasahujícími podběhy příliš neohromí. Posuďte sami...


Nová Honda Civic hatchback nafocena pod širým nebem, ukázala i kufr - 1 - Honda Civic hatchback 2016 US zive foto 01Nová Honda Civic hatchback nafocena pod širým nebem, ukázala i kufr - 2 - Honda Civic hatchback 2016 US zive foto 02Nová Honda Civic hatchback nafocena pod širým nebem, ukázala i kufr - 3 - Honda Civic hatchback 2016 US zive foto 03Nová Honda Civic hatchback nafocena pod širým nebem, ukázala i kufr - 4 - Honda Civic hatchback 2016 US zive foto 04
Americká Honda Civic hatchback byla nafocena pod širým nebem, prohlédnout si můžeme i její zavazadelník

Zdroj: CivicX

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše