Nová Škoda Fabia RS a Monte Carlo: podívejte se na to, co bude i nebude (ilustrace)

Oficiální odhalení Fabie III nemohlo uspokojit každého. O nápravu se pokusíme rendery dalších verzí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Škoda Fabia RS a Monte Carlo: podívejte se na to, co bude i nebude (ilustrace)

19.8.2014 | Adam Šrámek | 3 příspěvky

Nová Škoda Fabia RS a Monte Carlo: podívejte se na to, co bude i nebude (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Oficiální odhalení Fabie III nemohlo uspokojit každého. O nápravu se pokusíme rendery dalších verzí.

Ačkoliv je to jen pár hodin, co mladoboleslavská automobilka pustila do světa první oficiální fotografie nové Škody Fabia, slavnostní odhalování hatchbacku tím ještě neskončilo. Pohled do kabiny nám totiž domácí zatím neumožnili, a tak bude celý kolotoč odlétávajících fotek jistě v dalších dnech pokračovat. Dnes jste také jistě zaregistrovali první snímky prototypu verze Combi, která se prohání po českých dálnicích ještě v maskování a my to všechno doplníme o vizualizace dalších alternativ.

První z nich patří populární stylovce, která nese emblémy Monte Carlo a více než na sport dbá na estetické ztvárnění. Rozhodně jí nelze upřít jistá dávka dramatičnosti, jenž je navozena například agresivním předním nárazníkem s většími vstupními otvory a lízátkem, dále černými koly a kryty zpětných zrcátek, jakož i černou střechou a na ní navazujícím spoilerem. Pozorné oko odhalí také velmi ostře vypadající zadní nárazník s dvojicí koncovek výfuků. Pokud bychom měli vyjádřit s něčím neslouhlas, jsou to zejména zadní partie, ale nakonec je vlastně stále všechno možné. Jistotou bude nakonec jen sportovní snížený podvozek, sedmnáctipalcová kola, sportovní sedadla a kožený volant.

V našem nedávném rozboru nejbližší budoucnosti škodováckých modelů zaznělo, že by takhle nějak vypadat mohla. Druhá vizualizace se realitě zdá být sice bližší, ale jak již dobře víme, nejostřejší verze RS se nakonec zřejmě nedočkáme. Podle interních průzkumů totiž typický zákazník Fabie neprahne po vyšším výkonu, naopak si rád připlatí za sportovnější vzhled a přesně pro něho bude Monte Carlo. Podle nás tedy spíše neprahne po povinném automatu za desítky tisíc Kč, ale to dnes nechme stranou.

Jistě smutná zpráva pro fandy dynamického svezení, na druhou stranu bude jejich žal potlačovat technicky příbuzné Polo GTI s motorem 1,8 TSI, který bude s předními koly spojen manuální převodovkou. Další útěchou se stane odolnější oplastovaná verze vycházející podle všeho z modelu Spaceback, jakou najdeme později v ceníku nikoli pod názvem Scout, ale Outdoor. Z toho bychom mohli usuzovat, že verze s pohonem všech kol ani tentokrát nehrozí.


Nová Škoda Fabia RS a Monte Carlo: podívejte se na to, co bude i nebude (ilustrace) - 1 - Skoda Fabia 2015 III Monte Carlo vizualizace 01Nová Škoda Fabia RS a Monte Carlo: podívejte se na to, co bude i nebude (ilustrace) - 2 - Skoda Fabia 2015 III Monte Carlo vizualizace 02Nová Škoda Fabia RS a Monte Carlo: podívejte se na to, co bude i nebude (ilustrace) - 3 - Skoda Fabia 2015 III RS vizualizaceNová Škoda Fabia RS a Monte Carlo: podívejte se na to, co bude i nebude (ilustrace) - 4 - Skoda Fabia RS 2015 ilustrace X-Tomi 01
Škoda Fabia Monte Carlo na první vizualizaci vypadá velmi agresivně, snad až přehnaně. Verze RS je realitě bližší, ale protože nevznikne, tak je to jen zpestření této galerie

Zdroje: Theo Chin, Briskoda, X-Tomi

Adam Šrámek

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše