Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem

Nová centrála severoamerického zastoupení značky je její vůbec největší investicí mimo Německo. Vypadá ale podle toho a okruh po jejím boku je pěkný bonus.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem

9.5.2015 | Petr Miler | 3 příspěvky

Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nová centrála severoamerického zastoupení značky je její vůbec největší investicí mimo Německo. Vypadá ale podle toho a okruh po jejím boku je pěkný bonus.

Porsche je na koni. I když její nejklasičtější model v poslední generaci poněkud změnil charakter a brzy jej čeká další velká proměna, stále vyrábí mnohé úchvatné sporťáky. Jako třeba současný Cayman, který dostal i dechberoucí verzi GT4 nebo superrychlou 918 Spyder, na kterou musí s úctou hledět i McLaren P1. A pochopitelně prodává i dvě velmi úspěšná SUV, aktuálně zejména nový Macan, třebaže jeho jízdní projev má k dokonalosti Porsche daleko.

Velkou měrou se na obchodních úspěších značky podílí severoamerický trh, kde je jedinou bez diskuze úspěšnou součástí koncernu VW - samotný Volkswagen spíše strádá a Audi to proti BMW a Mercedesu za mořem také nemá lehké. Není tedy divu, že si právě tam, konkrétně v Atlantě ve státu Giorgia, postavilo nové ústředí, které není srovnatelné s jakýmkoli „neněmeckým” zastoupením značky na celém světě.

Jeho stavba si vyžádala investici 100 milionů dolarů (přes 2,4 miliardy Kč) a je vůbec největší mimoněmeckou investicí Porsche v jeho historii. Pochopitelně se tedy nejedná jen o jakousi nudnou kancelářskou budovu, ale architektonicky úchvatnou stavbu, která nabízí i mnoho jiného než zázemí americkým zaměstnancům společnosti. Je tu třeba také přehlídka klasických modelů Porsche a centrum pro jejich restaurování, možnost jízdy některým z Porsche v simulátoru, posilovna nebo restaurace. Ano, Porsche počítá s tím, že tohle místo budu navštěvovat také zákazníci, mělo by jich být 30 tisíc za rok. To, za čím se vypraví nejspíše, je ale tzv. Porsche Experience Center na přilehlém pozemku o výměře téměř 11 hektarů.

Na tom najdeme 2,57 km dlouhý okruh i off-roadovou trať, kde si potenciální klienti budou moci nová Porsche vyzkoušet na vlastní kůži pod vedením některého ze šestice přítomných instruktorů. Inu, v Americe je zákazníkům Porsche blaze - jak moc, vám prozradí přiložená fotogalerie...


Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 1 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 01Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 2 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 02Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 3 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 03Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 4 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 04Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 5 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 05Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 6 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 06Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 7 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 07Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 8 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 08Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 9 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 09Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 10 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 10Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 11 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 11Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 12 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 12Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 13 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 13Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 14 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 14Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 15 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 15Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 16 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 16Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 17 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 17Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 18 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 18Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 19 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 19Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 20 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 20Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 21 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 21Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 22 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 22Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 23 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 23Nové ústředí Porsche je úchvatná stavba. Přišla na 2,4 miliardy Kč, i s okruhem - 24 - Porsche nove ustredi USA Atlanta 24
Nové atlantské ústředí Porsche pro americký trh zdaleka nezaujme jen architekty...

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše